Новини

На Івана Купала у «Воєводино» влаштували грандіозне свято

Як інколи хочеться втекти з міста, кинути всі справи, звіти, вимкнути телефон і зануритись в атмосферу відпочинку. Туристичний комплекс «Воєводино», що розташований на Перечинщині, дає можоивість всім охочим провести вікенд на відмінно, адже на вихідних там відсвяткували щорічний фестиваль Івана Купала.



Атмосфера свята «дихала» релаксом зсередини, учасники дійства розважали публіку, запрошували скуштувати справжні шедеври закарпатської кухні і кружляли у танцях карпатських мотивів. Першими, хто задав святу ритм, були танцювальний колектив «Турянська долина» під керівництвом Івана Пастеляка. Невгамовні, молоді, рішучі і надзвичайно талановиті танцюристи потішили публіку серією надзвичайно вдалих хореографічних постановок.

Родзинкою фестивалю була можливість гостей взяти участь в першій Національній олімпіаді з неолімпійських видів спорту: американський футбол, дартс, міні-гольф, пейнтбол, регбі. Не обійшлось це свято без дегустації вина, меду та пива. Ну й, мабуть, нікого не залишив байдужим концерт яскравої стьоб-банди «Ватага» та фольк-рок групи «Триста8ісім», яка співала смачною закарпатською мовою. Вокальний колектив , що складався з персон виключно сильної статі, змушував танцювати навіть тих гостей свята, які сюди завітали тільки, щоб попоїсти. До речі, про їжу: тут  кожен міг насититись досхочу не тільки ароматами, але й неймовірним смаком пікантного бограчу, свині-мангалиці, шашлика та багато-багато страв закарпатської смачнющої кухні.



Також на святі кожен охочий мав можливість придбати неймовірно красиву біжутерію ручної роботи з глини юної Василини Ісак, взяти участь в майстер-класах по виготовленню ляльок-мотанок, плетінню віночків, створенні глечиків на спеціальному гончарному крузі, боді-арті та попозувати художнику і привести додому власний портрет. Чимало туристів приїхало з  Дніпропетровська, Донецька та Києва. Цікаво, що переважна більшість з них вперше не тільки у Воєводино, а й загалом в Закарпатті. Та обіцяють усі: вони точно тут не востаннє.

Не можна було оминути оком прекрасні, яскраві ляльки-мотанки ручної роботи ще досить юної майстрині Дурди Олі. Дівчина займається своїм ремеслом вже досить давно, закінчила ЗХІ в місті Ужгород, зараз здобуває вищу освіту в КНУКіМ. Ляльки робити навчилась сама, виготовляє їх власною технікою, по спеціальному принципу вишивки, який притаманний селу Приборжавське, звідки вона родом. «В кожну мотанку я вкладаю душу. Жодна з них не схожа на іншу, бо фантазія народжується в процесі. Ляльку можна робити від 2-х днів до кількох місяців. Щодо ціни, то це залежить наскільки мотанка розцяцькована, в середньому десь 300-350 грн…»


Майже вся родина Олі живе мистецтвом. Зараз дівчина викладає образотворче мистецтво у школі мистецтв у рідному селі, крім цього виготовляє ляльки і ні краплі не шкодує про свій вибір фаху в житті. От і кажіть тепер, що художній напрям – це не професія. Більше того, народна умілиця готується до виставки своїх виробів вже в листопаді в Ужгороді, в музеї архітектури та побуту.

Вже увечері у Воєводино пройшли традиційні обрядові святкування Купала. Фестиваль вдався, всі залишились ситими і вкрай задоволеними. А живописне Воєводино надалі гостинно запрошує всіх бажаючих провести свою відпустку на вищому рівні.

Валерія Зенинець, студентка відділення журналістики УжНУ

Більше світлин дивіться у розділі «Фоторепортаж»

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.