Новини

Мешканка Ужгорода вирощує близько 300 сортів фіалок

Катерина Ключкович показує фіалку

Катерина Ключкович із Ужгорода вирощує близько 300 сортів фіалок. Жінка розповідає, що квіти любила завжди, але займатися фіалками стала після загибелі сина на війні. Власна справа стала і своєрідним порятунком: робота з квітами дає жінці сили жити далі.


Катерина доглядає фіалки у невеличкому приміщенні в Ужгороді. Тут є усі умови, необхідні для того, аби квіти почували себе якнайкраще. Багато кольорів, унікальних сортів, усі – зворушливо красиві. Жінка дбайливо складає горщики з фіалками, розповідає про кожну з любов’ю і захватом, каже, що дуже любить працювати з квітами і саме тут знаходить сили й енергію.

Її син Андрій Палай, командир відділення 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї бригади, загинув на російсько-українській війні у лютому 2015 року біля села Рідкодуб на Луганщині. Після болючої втрати важко було знаходити сили буквально на все, однак саме квіти, природа, робота з красивими рослинами підтримувала Катерину.

Фіалки Катерини Ключкович

 

Фіалками ужгородка зацікавилася, випадково побачивши якийсь із сортів цих квітів на осінньому ярмарку. «Я купила одну чи дві, а потім, коли бачила, як  вона зацвітає, яка це краса, захотілося мати ще», – згадує Катерина Ключкович.  

У 2020 році жінці запропонували піти на курси перекваліфікації проекту «Україна-Норвегія» для військових та членів сімей загиблих воїнів. «Я погодилася на навчання. На момент, коли я ходила на курси, у мене вже було близько 100 сортів фіалок. Коли закінчували курс, кожен мав написати свій проект. Сергій Кузнєв (майор ЗСУ, загинув на війні у листопаді 2023 року.- Ред.) казав мені тоді: "Катерина, у вас стільки фіалок! Пишіть проект про фіалки". Я написала, але не думала, що я отримаю підтримку», – розповідає Катерина.

 

Як результат – перша премія і втілення ідеї невеличкої власної справи. «Це було мотивацією: я мусіла рухатися вперед. Я одразу почала підготовку, замовляла квіти і з Одеси, і з Конотопа, і з Хуста, почала розширювати свою колекцію фіалок. Це швидко розповідається, але дуже повільно робиться. Бо для того, щоб виростити фіалку з листочка, потрібен рік. Зараз маю близько 300 сортів, є такі, що я ще не бачила, як вони квітнуть. Чекаю, що з цього вийде», – каже Катерина Ключкович.

Читайте історію про фіалки і втрату у розділі «Життя по-закарпастьки».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.