КВУ прокоментував проведення другого туру виборів в Ужгороді

 КВУ прокоментував проведення другого туру виборів в Ужгороді

Із журналістами зустрівся Дмитро Тужанський, голова Закарпатського осередку Комітету Виборців України. Він розповів про підсумки місцевих виборів, у тому числі другого туру в Ужгороді, а також результати моніторингу фінансування витрат кандидатів на виборах в рамках проекту за підтримки Ради Європи. 

«Новим мером Ужгорода став Богдан Андріїв, який майже удвічі переміг свого опонента.

У той час, коли один кандидат робив галас і перформанс, інший кандидат робив вибори. У роботі обох цих кандидатів дуже мало прозорості, рівності та законності, але обидва кандидати не те, що достойні, вони варті один одного,- сказав Дмитро Тужанський. – Обидва кандидати недостойні Ужгорода, про це свідчить кількість зіпсованих бюлетенів - понад 10%. Це не зовсім смішно і кумедно. Це неправильно, але така ситуація є». За словами Дмитра Тужанського, за звітом правоохоронців порушень зафіксовано тільки по порушеннях звіт міліції всього 6 порушень. «Складається така особлива ситуація знову, коли є чимало непрямих доказів застосування підкупу, хай не такого масового, як у першому турі, але довести це на жаль ми не можемо,- зауважив Дмитро Тужанський. – Виборча кампанія другого туру – це недолугі борди, смішні недоречні гасла. Дуже непрофесійний чорний піар. В останній тиждень ситуація загострювалося за рахунок фейків з екзит-полом, повідомленням про  арешт одного з кандидатів. Все насправді було дуже кволо, пасивно. Хоча на тлі країни Ужгород виглядає дуже пристойно. Навіть середню явка 36-37 % Ужгород трошки перевищив».

Керівник закарпатського осередку КВУ каже, що результати виборів, другого туру дають підстави дискутувати про потрібність другого туру. «Ситуація в Ужгороді буде тим прикладом, який буде аналізуватися щодо змін до законодавства. Інше питання -- легітимність влади. З огляду на низьку явку і такий результат цей показник доволі низький і це виклик до ужгородської влади в її подальших діях».

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання