Новини

Ковзанка для дітей – це ідеальне місце для розваг, відпочинку та розвитку

З приходом зими згадуються притаманні для цієї пори року розваги. Особливо актуальними вони є під час зимових канікул школярів, які «сумуючи» за навчанням, не знають чим себе зайняти. Катання н ковзанах – чудова альтернатива весело і корисно провести час у колі друзів.

Головний лікар Ужгородської міської поліклініки Віра Качанова, котра за основним фахом лікар-терапевт – сімейний лікар, тобто вона пройшла на практиці всі ці питання, які стосуються впливу на розвиток організму людини різних факторів та занять активним відпочинком, розповіла нам про корисність катання на ковзанах для різних вікових груп.

«Для дітей – це чудовий вид спорту, тому що окрім того, що перебувають на свіжому повітрі в оточенні своїх однолітків, то з ними спілкуються і проводять свій вільний час з користю. Це впливає і на координацію рухів: дітки, які катаються на ковзанах вміють стримати себе у будь-яких ситуаціях, де потрібно роботу всіх м’язів. Вони навіть вміють падати правильно, тобто знають так згрупуватися, щоб не пошкодити себе і не зламати кістки».

Під час катання на ковзанах працюють всі групи м’язів і це дуже важливо, тому що вони пропорційно розвиваються. За словами Віри Василівни дітей можна ставити на ковзани з трьох років, коли у неї вже нормалізувалась координація.

Для дітей не менш важлива мета, яка є у житті: якщо є мета кататися на ковзанах, то ці дітки більш позитивні, активні, життєрадісні, показують, що вони хочуть займатися цим, таким чином досягають певної своєї мети, що для становлення характеру малечі дуже важливо. Ковзани для дітей – це ідеальне місце для розваг, відпочинку та розвитку.

«Хочеться відзначити, що дуже добре, що з’явилась в Ужгороді можливість займатися хокеєм. У сучасному комп’ютеризованому житті хлопчики часто знаходять собі більший інтерес проводити час за комп’ютерними іграми і нема в них цілі, що потрібно піти погуляти, бо там сумно і не цікаво. А от хокей дає можливість вирости хлопцям дужими, координованими, відважними і мужніми. Тому, я думаю, що всі хлопчики у душі хочуть бути хорошими хокеїстами (усміхається, - примітка автора). І це не менша радість для батьків, бо вони розуміють наскільки важливий спорт, наскільки важливий розвиток і що це можна дати дитині, тому хокей – це повноцінна радість і батьківська, і дитяча», - продовжує лікар-терапевт.

У дівчат катання на ковзанах розвиває пластику, розвиваються пропорційно м’язи ніг та тазу. Працюють глибокі м’язи і навіть ті, які на заняттях аеробікою та у спортивному залі не задіяні. Під час катання всі м’язи у максимальній роботі: працюють м’язи спини, талії – стає тоншою, покращується осанка. Тобто йде комплексний вплив на організм.

Віра Василівна радить взимку проводити час на катку по півтори-дві години два-три рази на тиждень, щоб був результат, а у теплі пори року можна замінити ковзани на плавання та ролики.

Варто батькам подбати про безпеку дітей на ковзанці. Якщо малеча ще не має практики катання, то потрібно одягти наколінники, налокітники. Будь-який вид спорту, кожне навантаження має мати свою підстраховку.

«Для підлітків ковзани – це антистрес, - розповідає головний лікар Ужгородської міської поліклініки. – Вони  у зв’язку з формуванням особистості частіше  перебувають у стані стресу, ніж дорослі, адже останні вже визначились із життєвою позицією, а у дітей цього віку ще лабільна нервова система, тому катання на ковзанах особливо знімає цей стрес. Це відбувається, бо організм переключається на фізичне навантаження, а це більш здоровіше за емоційне. Свіже повітря, спілкування з однолітками, гарна музика і фізичне навантаження – запорука зняття стресу і покращення емоційного стану».

Підлітки багато навчаються, проводять час за комп’ютером, йде велике психоемоційне навантаження. Зараз у нас немає безкоштовних спортивних залів, нема пропаганди фізичного виховання, тому для батьків це вихід відправити дітей покататися на ковзанах, де вона відключиться від всіх негативних емоцій, попрацює всіма м’язами і повернеться додому здорова. 

За словами Віри Василівни, «для дорослих ковзани – це одна з поважних причин після роботи не лягти до телевізора, а піти покататися, відкинувши за плечі гіподинамію (порушення функцій організму (опорно-рухового апарату, кровообігу, дихання,  травлення), яке сталося через обмеження рухової активності, зниження сили скорочення м'язів, - примітка автора), отримати заряд здоров’я і поспілкуватися з друзями, яких давно не бачили».

Вік для катання на ковзанах необмежений, головне - бажання. Адже всі знають, що прийшли на ковзанку за спілкуванням, здоров’ям і весело провести разом час – цей позитивний настрій передається і несеться у соціум.

Наостанок лікар додає: «Всі на ковзанку, поки нам сприяє погода і якщо у вас з’явилось таке бажання та думка».

 

Габріелла Руденко, для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.