Галина Малик презентувала новий дитячий роман про лицаря Горчика

Галина Малик презентувала новий дитячий роман про лицаря Горчика

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової дитячої книжки відомої української письменниці Галини Малик "Мандри та подвиги лицаря Горчика та Бузинової Царівни Бусі на острові Зміїному та у морі Скіфському".

"Мандри та подвиги лицаря Горчика та Бузинової Царівни Бусі на острові Зміїному та у морі Скіфському» - це лицарський роман для дітей у двох книгах. У виданні вміщено обидві книжки - і першу «Мандри і подвиги хитромудрого переможця дванадцятиголового змія лицаря Горчика, його банконосця Третього Зайвого та красуні Каролі» і другу. Ілюстрації у книжці -- молодої художниці Соломії Ковальчук. Перший роман про лицаря Горчика увійшов до списків позакласного читання для школи і став переможцем у номінації «Дитяче свято» ХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року – 2009».

Нова книжка письменниці видана за кошти обласної Програма підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018 – 2020 роки. Про це розповівЯрослав Галас, заступник голови Закарпатської ОДА. «Це одна з кращих програм, які фінансуються з обласного бюджету. На кожен рік (2017-2019) виділено 900 тис. грн. Ми надрукуємо до кінця цього року 16 книжок, 14 з них вже готові, - коментує Ярослав Галас. – Галина Малик - одна з кращих дитячих письменниць в Україні. Як голова комісії з конкурсного відбору я завжди читаю всі рукописи». За словами Ярослава Галаса, програма підтримки видання місцевих авторів діятиме до кінця 2020 року, але облдержадміністрація пропонуватиме депутатам продовжити її на наступні три роки, адже є багато цікавих потенційних книжок, яким треба допомогти з виданням.

Детальніше про нове видання розповіла сама авторка, відома українська письменницяГалина Малик: «Перша книжка про лицаря Горчика була написана 10 років тому, вийшла у Львові у видавництві «Аверс». Цікава історія сталася з другою частиною, яку я почала писати у 2013 році. Твір почав друкувати дитячий журнал «Барвінок», половина твору вже побачило світ. Я писала далі, про те, як тільки у романі Горчик почав доїжджати до острова, туди добралися зелені чоловічки. І тут за кілька місяців почалися події у Криму. Це все настільки переплелося! Взагалі я називаю цей роман пародія-буф, бо твір з перебільшеннями, великою сатирою на те, про що йдеться в романі. Тут багато усіляких приколів, випадків, наприклад, Баба Яга з пірсінгом і татушками на передпліччях, блакитно-оранжеве царство і ще усяка всячина».

Закінчується роман тим, що лицар Горчик перемагає Зміївну. «В українській літературі для дітей бракує героїчного, - каже Галина Малик. -  Колись у році 50-их роках Богдан Чалий написав про пригоди Барвінка і його коника Дзвоника. Це був дійсно героїчний твір для дітей. Але, на жаль, після того це все зійшлося до піонерки Каті з гранатою. Письменники творили замовну патріотичну літературу для дітей. Насправді українська літератур для дітей до цього часу шукає свого героя. Хоча б такого як Гаррі Потер, який був би близький і зрозумілий.  Мрію створити образ героя, який би сподобався дітям».

Галина Малик презентувала також ще новішу книжку, яка вийшла друком нещодавно – «Піратські маршрути». А також продекламувала кілька чудових «піратських» віршів із «свіжого» видання.

Ви спитаєте: що воно за лицар Горчик такий і звідки він узявся?

Узявся він з тих давніх часів, коли на нашій землі ще жили Змії Гориничі та Русалки.

З тих часів, коли хлопчиків вчили бути мужніми і чесними. А дівчаток – ніжними і відданими.

Коли і хлопчики і дівчатка любили свою рідну землю понад усе і готові були віддати за неї навіть життя.

Ви спитаєте: а хіба зараз не так?

Сподіваюся, що так.

Але якщо у вас виникнуть сумніви – лицар Горчик, красуня Кароля та Бузинова Царівна Буся разом зі своїми друзями допоможуть нагадати, що це таке - вірність, що це таке - хоробрість, що це таке – відданість, своїми веселими, з натяками на день сьогоднішній, пригодами.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання