Новини

Фонд ВіЗа реконструює сквер Масарика на знак дружби Закарпаття і Височіни

«З нагоди п’ятиріччя співпраці Закарпаття із чеським краєм Височіна нам із чеськими колегами хотілося зробити добру справу, яка б залишилася не тільки у вигляді шкіл, обладнаних дитсадків чи амбулаторій, а і підкреслювала, що наші народи дружать між собою. Тому було вирішено реконструювати сквер імені Масарика, що на площі Дружби народів – у перспективі один із найзатишніших в Ужгороді», - так прокоментував роботи, що тривають у центральній частині обласного центру Закарпатті керівник українсько-чеського фонду ВіЗа Володимир Чубірко.

Наразі презентовано першу чергу реконструкції. Незвиклі до благородних ініціатив мешканці занепокоїлися тим, що  з парку прибрали старі лавиці. Утім, організатори реконструкції запевняють: незабаром тут з’являться не тільки зручні лавички, а й повноцінне освітлення (систему також реконструюють), смітники, буде викладно нові пішохідні доріжки з андезитової бруківки (типової для чеської забудови початку ХХ століття) загальною площею 780 кв.м. Встановленням нових ліхтарів у ретро-стилі мікрорайону повернуть атмосферу Ужгорода часів зведення чеської забудови. Також довкола насадять декоративні кущі, виконають повне озеленення скверу, прикрасять його клумбами.

Для цих робіт кошти надав згаданий фонд «ВіЗа» (100 тисяч гривень), ще 150 тисяч грн виділила обласна рада. Загальна сума проекту – 360 тисяч гривень.

«Як керівник фонду ВіЗа, депутат облради та житель Ужгорода я впевнений, що відреставрований парк дасть поштовх міській владі до реставрації інших скверів та парків Ужгорода. Також надіюся, що сквер імені Томаша Масарика буде улюбленим місцем відпочинку ужгородців та символізуватиме чеську добу розвитку Закарпаття – добу стабільності та розбудови. Це наша спільна мета із друзями з краю Височіна. Крім того, усім відомо, що Томаш-Гарріґ Масарик приязно ставився до дітей, тому позаду його пам’ятника буде встановлено новий дитячий майданчик – як знак того, що основний вклад чеського президента був спрямований на розвиток освіти нашого краю, для місцевої малечі», - розповів Володимир Чубірко.

Він також зазначив, що робота не обмежиться одноразовою реконструкцією. Фонд ВіЗа у подальшому за власний кошт утримуватиме сквер та доглядатиме за ним.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.