Новини

Експерт: переможця виборів в Ужгороді визначать гроші

Мова про це йшла на прес-конференції, присвяченій передвиборчій ситуації на Закарпатті.

Як розповів політолог Віктор Пащенко, фактор підкупу при цих умовах може бути вирішальним

“Розрив невеликий, тож кілька тисяч куплених голосів безумовно можуть вирішити долю переможця. Передвиборча кампанія — це підкуп у всіх розуміннях цього слова. Тому у кримінал розумінні підкупу не буде. Але буде набір агітаторів, а ці можливості має Ковач. Він може найняти 20 тисяч людей, які агітуватимуть за нього. Бо має право і ресурс. У цьому плані цей фактор може відіграти вирішальну роль”, -наголосив політолог.
Він також пояснив, як законно використав гроші пропрезидентський кандидат.

“Інформаційну кампанію виграв Горват. Відчувається, що її проводили немісцеві політтехнологи. Вона вдало продумана і з абсолютної непізнаваності він за місяць став претендентом на перемогу. Це нечасте явище. Хіба так само у 2002 році Кріль піднявся з нуля. Але інформаційна — це ще не вся кампанія. Треба ще захистити свій вибір. І виграти вирішальну агітацію за 2-3 дні до виборів. Але все вирішать гроші Чи інформаційна кампанія, чи будь-які інші технології...Гроші завжди головні”, - констатував експерт.

Його колега політолог Сергій Федака підтримав думку колеги:

“На жаль, атикорупційні настрої слабо захопили людей. Було тисяча-дві активних ужгородців, які постійно виходили на ужгородські Майдани, і з тисячу інертної маси, які проходили мимо. Вони в принципі готові продати свій голос. Таких людей не стало менше”, - підтвердив Сергій Федака.

Віктор Пащенко взявся пояснити ситуацію детальніше:

“У США кандидати збирають гроші від виборців і проводять кампанію. Тому люди готові вкладати свої гроші для провадження тої чи іншої політики. У нас цього немає. Тому справа у тому, що є певний негативний стан суспільства. Воно живе на паразитичних настроях. От подивіться: на перехрестях всюди молоді люди збирають гроші. Вони не працюють, а збирають. Це показник загальної ситуації. Тож коли політик дає 200 гривень, це не відрізняється від обіцянки Тимошенко повернути всі вкладення. Але перше для практичного селянина краще, ніж гіпотетичні обіцянки. А інакше різниці нема”, - розповів експерт.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.