Новини

Новообраним депутатам пропонують скласти мандати для перевиборів в Ужгороді

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція ужгородських лідерів Демальянсу на тему «Спотворене підкупом голосування? Вихід є!».

Активісти Демальянсу запевняють, що мають юридичний вихід із ситуації, що склалася. 

Олександр Пересоляк, голова Закарпатського осередку Демальянсу зауважив: «Результати виборів ми отримали неочікувані. Доведений до зубожіння електорат не витримав спокус у вигляді кількох сотень гривень і проголосував за спокусами, а не по совісті. Але ці гривні будуть витягнути з кишень людей тією ж владою. Пройшли партії, яких ніхто ще недавно не знав, вони були поза рейтингами, а вийшли у першість. Зафіксованих фактів підкупу майже немає – це головна проблематика підкупу. Ще одна проблема – закон про місцеві вибори не дає визначення підкупу виборців і питання визнання виборів недійсними не співвіднесене із підкупом виборців. Закон прописаний так, що політичні гравці можуть використовувати цей механізм і не нести політичної відповідальності».

Ференц Бакі презентував діаграми з результатами голосувань, які наочно засвідчують: здебільшого партії набирають на різних дільницях приблизно однакову кількість голосів. Натомість, наприклад, партії «Відродження», «Наш Край», «Опозиційний блок» на окремих дільницях набрала до 50% більше, ніж середній показник по інших дільницях. «Це може свідчити про підкуп виборців, вплив на електорат грошима або іншим чином», - каже О. Пересоляк.

Юридичний механізм виходу із ситуації з підкупом виборців – єдиний, - вважає Демальянс. Якщо депутати від партій, які отримали свої голоси чесним шляхом, відмовляються від мандатів або складають вже отримані мандати (як і увесь список партії), то постає питання про призначення позачергових місцевих виборів.

«Якщо новообрані депутати вважають, що вибори були спотворені, то повинні діяти таким чином», - каже Олександр Пересоляк.

«На наш погляд, провина у здійсненому підкупі – на усіх політичних силах. Ті, хто не роздавав гроші, повинні були проводити роз’яснювальну роботу з людьми», - вважає політик.

Для реалізації озвученого плану представники Демальянсу розраховують на «Солідарність», «Батьківщину», «Єдиний центр», «Самопоміч», КМКС. «Відродження», «Патріот», «Європейська партія», на їхню думку, не погодяться відмовитися від своїх перемог.

Відповідаючи на запитання журналістів, О. Пересоляк сказав: «Так, це виклик для політиків і новообраних депутатів: кричати, що голоси куплені, але залишатися при цьому у міській раді чи… Побачимо, чи їхні крики щирі і чи готові вони піти на радикальний крок». 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.