Новини

Голова Закарпатської ОДА перевірив, чи достатньо снігу для лижників

Олександр Ледида, голова Закарпатської ОДА, випробував якість гірськолижного спуску гори Красія, що у березнянському селі Кострино. Спільно з губернатором оцінювали спуск Великоберезнянського району Роман Рогач та голова райради Василь Канюк, - повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА.

 

«Я катався у багатьох країнах Європи, тож маю з чим порівняти. Можливо Закарпаття й не має висот у три тисячі метрів, не має льодовиків, але за розвитком інфраструктури починає наздоганяти європейські курорти. Порівняно з тою ж Словаччиною, тут, на Красії, деякі речі, пов’язані з комфортом лижників, навіть кращі. А ціни в нас нижчі у рази»,-- хвалить своє губернатор.  

 

Олександр Ледида на лижах стоїть ще з 14 років. Як справжній поціновувач зимового відпочинку випробував уже чи не кожну закарпатську лижну трасу. Каже, сьогодні гора Красія отримала друге життя.

Загальна довжина траси майже 3,7 км, що робить закарпатську Красію горою з найдовшим лижним спуском в Україні.

 

За словами, адміністратора та керуючого гірськолижним комплексом «Красія» Георгя Кліментовського, тутешні траси придатні і для катання туристів, і для змагань міжнародного класу. У верхній частині гори, на яку можна піднятися за допомогою чотиримісного крісельного витягу, знаходиться близько 8 трас, які щодня готують для любителів зимового спорту. Катання – на будь-який смак – є пологі спуски, є екстремальні. «Також ми ще єдина в Україні база, в якій штучний сніг встановлений і піднятий на висоту 600 метрів (по перепаду), а протяжність штучного засніжування – 3,5 кілометри. Якщо навіть порівняти з «Буковеллю», то там перепади штучні всього 250 метрів, найдовша траса – 1600 метрів. Ще одна відмінність – ціни у нас удвічі менші за ті, які встановлені на Буковелі. День катання – 180 гривень», - зауважує Георгій Кліментовський.

 

Гірськолижний курорт тут, на Красії, почали активно розбудовувати ще у 2005-му. Сьогодні гірськолижні витяги ТОВ «Вішка» орендує столична фірма. Щороку інфраструктуру курорту активно розбудовують. До початку сезону 2011-2012 років біля підніжжя підйомників з’явились нові будівлі з прокатом лижного спорядження, ресторан з двома терасами. Аби лижники могли відпочити та зігрітись під час катання, на пересадці між канатними дорогами збудували міні-готель та ресторан. А вже до кінця цього тижня планують запустити окремий витяг для обслуговування гірськолижної школи. Цьогоріч лижників-новачків на Красії навчають 14 професійних інструкторів.

 

Цього року тут проведуть чемпіонат України зі сноубордингу.  Вони стануть першими міжнародними змаганнями, проведеними на Красії у 2012-му.

 

Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.