Новини

Арабські країни підтримали США у боротьбі з "Ісламською державою"

Десять арабських країн, включно з Саудівською Аравією, погодилися об'єднати зусилля з США у боротьбі з загрозою, яку становить джихадистська "Ісламська держава" (ІД).

Регіональна коаліція проти джихадистів

Угоду укладено після переговорів між арабськими міністрами та держсекретарем США в аравійському місті Джедда.

У офіційному повідомленні ідеться про те, що сторони обговорили стратегію знищення ІД "на будь-яких територіях, включаючи Ірак та Сирію".

Американський президент Барак Обама раніше оприлюднив план дій щодо джихадистських бойовиків, які контролюють значні території Іраку та Сирії.

Він, зокрема, заявив про те, що США очолять широку коаліцію проти ісламістів. Також Барак Обама схвалив авіаудари по цілях ІД у Сирії.

Водночас Росія застерегла США від подібних ударів на сирійській території.

ІД зараз контролює великі території у Сирії та Іраку після швидкого просування свого наступу.

Влада Сполучених Штатів погрожувала розпочати операцію проти "Ісламської держави" у Сирії, а Джон Керрі отримав завдання вибудувати регіональну коаліцію проти ісламістів.

Після завершення зустрічі у Джедді сторони оприлюднили спільну заяву, у якій задекларували "спільне зобов'язання разом протистояти небезпеці, яка надходить від всіх проявів тероризму", зокрема й від "ІД".

Окрім Саудівської Аравії та США у зустрічі взяли участь урядовці Бахрейну, Єгипту, Іраку, Йорданії, Кувейту, Лівану, Оману, Катару та Об'єднаних Арабських Еміратів. Також були присутні, однак не підписалися під фінальною заявою, представники від Туреччини, яка є членом НАТО.

"Небезпечне небо"

У середу Барак Обама заявив, що будь-яка група людей, яка загрожуватиме США, не матиме "безпечного неба" надо собою. Він також анонсував перекидання в Ірак 475 американських військовослужбовців , які, втім не братимуть участі у бойових діях.

"Ми будемо переслідувати терористів, що загрожують країні, де б вони не знаходилися. Це означає, що я без вагань розпочну дії проти ІД у Сирії так само, як і в Іраку", - заявив Барак Обама у телезверненні до народу США.

Можливі авіаудари викликали серйозну реакцію Росії - союзниці сирійського президента Башара аль-Асада.

"Такий крок без рішення Ради безпеки ООН буде актом агресії та грубим порушенням міжнародного права", - заявив офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

Сирія також повторила застереження про те, що США має координувати з сирійською владою свої дії перед нанесенням авіаударів на території Сирії.

"Будь-які дії без згоди сирійського уряду стануть атакою на Сирію", - попередив міністр національного примирення Алі Хайдар.

Минулого місяця Сирія пропонувала США допомогу у боротьбі з "Ісламською державою", але Сполучені Штати виключили таку можливість.

Американські сили завдали понад 150 авіаударів по ісламістам в Іраку та надали озброєння іракцям та курдами, які воюють проти ІД.

Головні пункти стратегії США в боротьбі проти "Ісламської держави"

  • Систематичні авіаудари по позиціям бойовиків, у тому числі й на території Сирії.
  • Посилення підтримки силам, які протистоять ІД (крім режиму Башара Асада).
  • Заходи по зупиненні джерел фінансування ІД.
  • Перекриття каналів, по яким іде рекрутування бойовиків на Близький Схід.
  • Продовження гуманітарної допомоги для населення, яке постраждало від "Ісламської держави".
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Новини інших ЗМІ