Новини

87% українців не задоволені якістю медобслуговування

Переважна більшість жителів країни - 87% - в цілому не задоволені якістю медобслуговування, пише ZN.UA з посиланням на дані соцопитування агентства IFAK.

При цьому 32% українців висловили повну незадоволеність якістю державного медичного обслуговування і більше половини жителів країни (55%) стверджують, що швидше не задоволені якістю надання послуг охорони здоров'я.

У цілому задоволені рівнем держмедицини тільки 13% українців, ще 12% - скоріше задоволені. Повну задоволеність медобслуговуванням висловив тільки 1% опитаних.

"Частка тих, хто в цілому задоволений рівнем медицини в порівнянні з результатами дослідження 2011 року значно скоротилася. Тоді задоволені були 34% українців (32% скоріше задоволені і 2% повністю задоволені)", - відзначають автори дослідження.

При цьому не задоволені рівнем державного медобслуговування в 2011 році були 66% жителів України, з них - 15% повністю не задоволені і 51% скоріше не задоволені. Разом з тим 47% опитаних вважають, що рівень професійної підготовки та кваліфікація лікарів в Україні в цілому нижче, ніж у лікарів у провідних світових країнах.

Тільки 7% українців вважають, що кваліфікація вітчизняних медиків у цілому вища, а 28% переконані, що професіоналізм українських лікарів нічим не відрізняється від зарубіжних фахівців.

Також 75% українців вважають, що в цілому в Україні використовується устаткування більш низького рівня і якості, ніж у більшості провідних світових країн. 8% українців дотримуються протилежної думки.

При цьому на Південно-сході України 80% опитаних згодні з твердженням про низький рівень та якість українського обладнання (на заході і в центральних регіонах - 68%).

Дослідження проводилося з 26 квітня по 22 травня, було опитано 1000 респондентів у віці від 18 до 60 років. Похибка вибірки становить 3,2%.

Александр Петровский (не перевірено)

Удивительно, что при таком сопротивлении реформе не только власть не реагирует-это уже вошло в привычку, наплевательство регионалов на собственный народ,-но даже в оппозиции только коммунисты последовательно, с самого начала реформы выступали против! Чем же заняты остальные политсилы?!

пн, 17/06/2013 - 15:46 Постійне посилання
Макс (не перевірено)

Реформы, оптимизации и покращення, а еще упадок экономики, разруха в промышленной сфере, образовании, науки - вот чем запомнится нам нынешняя власть, если конечно доживем с такой то медициной, вернее тем что от нее осталось! А у комми есть антикризисная программа, в которой по пунктам указано как выйти из сложившейся ситуации, например для улучшения качества медицины необходимо финансирование, а не сокращение!!!!

пн, 17/06/2013 - 16:47 Постійне посилання
Руслан Марцинків (не перевірено)

Навчились наші політики жонглювати цифрами і словами, а що за цим стоять людські життя, якось забувають. Тут потрібно міняти всю систему, що прогнила вже наскрізь, від міністра крадійки, до чиновників на місцях, які в угоду столиці, знищують медицину.

пн, 17/06/2013 - 17:32 Постійне посилання
Ліля (не перевірено)

Руслан абсолютно правий. Найбільше шкода тих чесних лікарів, що ще лишаються на місцях - це ж якийсь жах, працювати в таких умовах людина мусить хіба що дуже і дуже самовіддана. Але ніхтто не думає про пацієнта і простого лікаря, тільки про міністра, аби прикупити нові машину і дачу...

пн, 17/06/2013 - 17:48 Постійне посилання
Маргарита (не перевірено)

Вчера в честь Дня медика по телеку выступали сами медики, которые не побоялись скомпроминтировав себя, признаться, что не готовы стать симейными врачами,и им для этого нужно ещё много учится. Хорошо. Но когда же тогда людям лечиться, если медики пошли учиться?

пн, 17/06/2013 - 18:22 Постійне посилання
Гість (не перевірено)

У відповідь до від Маргарита (не перевірено)

На мою думку, система медичного обслуговування. яка була ще при Союзі, повністю влаштовувала людей. Все було прозоро і просто. терапевт був терапевтом, а хірург - хірургом і вчивс кожен 6 років і ще 2 роки ординатури. поки мав право взяти відповідальність за життя людей. А зараз на курси на пів року поїхав і вже спеціаліст на всю голову. Хіба це правильно? Дійсно, страшно йти до лікарні.

вт, 18/06/2013 - 00:07 Постійне посилання
Оксана Панченко (не перевірено)

Медицину в Україні знищено. Така реформа не мала права на існування, відтак варвари, що мають владу, почали впроваджувати її в життя. І їм байдуже, що ані паціенти, ані лікарі не хочуть такого псевдореформування. Але ще більше мене цікавить, чому опозиція не чинить реальний супротив? Невже з політикуму України проблема цікава лише комуністам?

пн, 17/06/2013 - 18:47 Постійне посилання
Гість (не перевірено)

У відповідь до від Оксана Панченко (не перевірено)

а хіба вона була спрямована на покращення умов праці лікарям і якості лікування хворих? Медицина, освіта, пенсійне забезпечення для влади є баластом, який не пиносить надприбутків, але який постійно треба фінансувати. То ж вони вирішили цю біду скоротити до мінімуму. Самі ж лікуються за кордоном, то чого ж їм переживати?

вт, 18/06/2013 - 00:27 Постійне посилання
Михайло Кивенко (не перевірено)

Скоро кількість незадоволених медичною реформою буде скорочуватися разом з чисельністю населення. Політика наших правителів спрямована на знищення населення. Але вони хитро надійшли, не відразу медичну допомогу скасували, а просто зробили її майже недоступною для простого населення. Тому в черговий раз погоджуся з комуністами з приводу необхідності скасувати медичну реформу.

пн, 17/06/2013 - 22:20 Постійне посилання
Гість (не перевірено)

Яник зі своїми міністрами взагалі забув про свої зобов*язання перед народом! Потрібно негайно відміняти реформу, поки вона не відмінила нас. І чому опозиція знову мовчить? Їм же скоро просто не залишиться кого вставати-україно... Пора міняти наш напрям розвитку, перестати з рук олігархів годувати. Збільшити фінансування, повернути профільність лікарям, оновити обладнання, робити наголос на наукову складову... це те, що пропонують комуністи, але ж хто їх підтримає в Раді?

вт, 18/06/2013 - 03:01 Постійне посилання
Полина (не перевірено)

Медична реформа змушує більшість хворих звертатись по допомогу до приватних медичних центраів, та не у всіх на це є кошти і що їм залишається - самостійно боотись з недугом, бо державна медицина вся в реформі і вже забула про своє покликання рятувати людське життя.

вт, 18/06/2013 - 06:48 Постійне посилання
Станислав (не перевірено)

Александру Петровскому
Дело в том что только КПУ и выступает за интересы народа. В парламенте зачастую только КПУ берет на себя обязанность "адвоката народа". Это касается и пенсионной реформы, отмену которой дважды саботировала оппозиция и против добычи сланцевого газа. Правительство и оппозиция защищают свои интересы, их мало волнует судьба народа. Именно поэтому и необходимо менять всю политическую систему - в корне! Иначе участь сырьевого придатка ЕС нам гарантированна.

ср, 19/06/2013 - 14:35 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.