Новини

«Зробити щасливими тих, хто цього потребує», - конференція на кафедрі соціології і соціальної роботи УжНУ

На факультеті суспільних наук УжНУ відбулася конференція за участі американської та угорської делегацій на тему «Актуальні проблеми соціальної роботи і підготовки фахівців: розвиток волонтерського руху в Україні і за рубежем».Зустріч було присвячено проблемам соціальної роботи і проводилася вона трьома мовами: українською, угорською та англійською.

За словами Ірини Козубовської, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ, проведення цією кафедрою щорічних міжнародних науково-практичних конференцій і семінарів за участю вчених, практичних соціальних працівників, студентів з Угорщини, США, України стало вже традицією. Під час таких заходів обговорюються актуальні проблеми соціальної роботи і підготовки фахівців соціальної сфери.         

Звіти про волонтерство презентували два курси кафедри соціальної роботи. Одна група працювала з дітьми-ромами, інша - з дітьми із обмеженими можливостями.

Ірина Козубовська, професор, доктор педагогічних наук у коментарі представникам ЗМІ розповіла: «Викладачі і студенти кафедри соціології та соціальної роботи розпочали волонтерську діяльність з дітьми з обмеженими можливостями за підтримки українсько-американського проекту «TOUCH» і Карпатського Фонду. Результати їх діяльності були представлені на конференції групою студентів-волонтерів, які ознайомили учасників семінару з особливостями роботи з дітьми з обмеженими можливостями в літніх таборах відпочинку (керівник З.Баторі-Тарці), а також впродовж навчального року з дітьми реабілітаційного Центру «Дорога життя» (керівник О.Смук).  Була проведена цікава робота, зокрема, наші студенти спільно із неповносправними дітьми здійснили екскурсію до Мукачева у музей меду. Діти були щасливі. Екскурсію, до речі, проводив хлопчик з обмеженими можливостями, який нещодавно, після відповідного навчання, отримав сертифікат екскурсовода. Крім того, було здійснено ряд інших заходів, спрямованих на допомогу дітям».

Микола Щубелка, студент 3-го курсу ФСН (кафедра соціології та соціальної роботи) розповів про роботу студентів: «Ми були вожатими у таборі школи № 14. Це ромська школа. Наша мета полягала у тому, щоб  навчити дітей новим навичкам, знайти друзів для них та гарно провести час. Вік дітей - від 6 до 15 років. Нам допомагали волонтери із Німеччини. Ми набули досвіду і почали дивитися на певні речі зовсім з іншого боку».

Після виступу студентів свої презентації представили гості з-за кордону. Доктор Кіш Янош, представник Дебрецького університету (Угорщина) представив слухачам дві програми: підтримка талановитої студентської молоді та підтримка слабких студентів. Він зазначив, що викладачі цього університету працюють як волонтери, а університет фінансує такий проект.

Були продемонстровані фрагменти з фільму і фотостенд «Жити разом», виготовлені студентами соціальної роботи УжНУ. Угорський студент Товт Герго (м.Сегед)  представив цікаві матеріали щодо волонтерської діяльності угорських студентів.

Таммі Скубіна з університету Корвалліса представила дитячі програми волонтерства, за якими дітям допомагають адаптуватись до дорослого життя. Експерт зазначила, що у США близько 27 % населення є волонтерами, тобто 63 млн. людей. Громадянка США Еліс Ремптон порадила  звернути увагу на корінь проблем в Україні: «Ви ті люди, які зупинять проблеми вашої країни». Також пані Еліс подарувала 500 доларів для потреб кафедри соціальної роботи.

Усі бажаючі у ході семінару мали змогу висловитись. Зокрема, виступила і Марія Луцьо, яка працює із дітьми-сиротами: «Завжди були люди, які потребують допомоги. Раніше для них було менше можливостей. Діти-інваліди сиділи вдома, у чотирьох стінах. А сьогодні ми можемо відкривати будинки та центри, де їм можуть допомогти, у тому числі, спілкуванням, цікавим повноцінним дозвіллям тощо. Зараз час для того, щоб зробити щасливими тих, хто потребує бути щасливим».

 

Марія Чаварга, студентка відділення журналістики

Фото автора

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.