Новини

Зі сходу України вже втекло більше 117 тисяч людей

За оцінками Агентства ООН у справах біженців, станом на сьогодні більше 117 тисяч осіб є внутрішньо переміщеними в межах України через події на сході України.

Про це йдеться у повідомленні Української Правди з посиланням на УВКБ ООН.

Лише за останні сім днів більше 6200 осіб були змушені залишити свої оселі.

Кількість осіб, переміщених з Луганської та Донецької областей, різко зросла з початку червня - з 2,6 тис. осіб до 102 тисяч на початок серпня.

Люди зі східної України складають 85% від загального числа переміщених в Україні, в той час, як кількість переселенців із Криму складає 15 200 осіб.

Люди, які залишають свої домівки, мають дуже мало речей та стикаються зі значними складнощами, серед яких обмежений доступ до банківських послуг. Основні служби та інфраструктура на місцях серйозно постраждали внаслідок зростаючих проявів агресії, все частіше виникають проблеми з водопостачанням. Багато будинків було частково або повністю зруйновано на територіях, які постраждали від конфлікту у Донецькій та Луганській області.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спостерігає змішану картину переміщення: значна кількість людей покидають зони конфлікту навколо Горлівки, Донецьку та Луганську, в той самий час, коли багато людей повертаються до міст, де українська влада відновила свій контроль.

За даними місцевої влади, більше 4 тисяч осіб виїхали із Харківської області до Слов’янську та Краматорську за останні сім днів. Як повідомляється, більше 20 тисяч осіб повернулися до Слов’янську з 5 липня.

УВКБ ООН закликає до створення центральної системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб.

Більшість внутрішньо переміщених осіб проживають з друзями, родичами або орендують квартири.

Більшість українців, що виїхали за межі своєї держави не подають заявку на отримання статусу біженця. Часто вони намагаються отримати інший правовий статус.

За даними російської влади, за період з 1 січня до 1 серпня, 168 677 осіб звернулися до Федеральної міграційної служби. Ця кількість включає 6 347 осіб, які звернулися за статусом біженця; 48 914 осіб, які звернулися з проханням про тимчасовий притулок; 59 858 осіб, які подали клопотання про тимчасову реєстрацію; 19 943 осіб, що звернулися про дозвіл на постійне проживання, та ще 5 481 осіб, які хотіли б скористатися програмою переселення співвітчизників.

Збільшилось число українців, що прибувають до Росії за безвізовим режимом.

З початку року близько 2,7 тис громадян України звернулися за міжнародним захистом в країнах Європейського Союзу станом на кінець червня.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.