Завтра виборча кампанія на Закарпатті офіційно узакониться

Завтра, 30 липня, в Україні офіційно стартує виборча кампанія. На Закарпатті, як відомо, вона розпочалася вже кілька місяців тому: область заповнена білбордами, кандидати осипають виборців подарунками, газетні шпальти заповнені партійною джинсою.

З понеділка, 30 липня, почнеться висунення кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах, яке триватиме до 9 серпня. Документи для реєстрації повинні бути подані до Центрвиборчкому не пізніше 13 серпня, після чого ЦВК не пізніше, ніж на п’ятий день повинен ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в такій. Ще два дні відводиться на виправлення помилок і неточностей в документах. Таким чином, реєстрація кандидатів повинна завершитися 20 серпня.

Довідка Zaholovok.com.ua:

Вибори пройдуть 28 жовтня. Вони проводяться за змішаною системою — по 225 народних депутатів обираються за партійними списками і в мажоритарних округах. За мажоритаркою можна балотуватися або від партії, або шляхом самовисування. На відміну від попередніх парламентських виборів зараз в них не можуть брати участі виборчі блоки партій.
Прохідний бар'єр для партій за партійними списками на цих виборах становить 5%.
Востаннє вибори до парламенту за змішаною системою проводилися в 2002 році, і прохідний бар'єр тоді становив 4%. Після цього парламентські вибори проводилися в 2006-му і 2007-му роках за пропорційною системою з прохідним бар'єром 3%.
На відміну від усіх попередніх парламентських виборів реєструвати кандидатів, які балотуються за мажоритаркою, буде ЦВК, а не окружні виборчі комісії. При цьому самовисуванці для здачі документів в ЦВК повинні прибути особисто — відповідно до закону, ЦВК реєструє кандидата, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України.
За оцінкою експертів, за мажоритарними округами буде балотуватися від 3-х до 5 тисяч кандидатів — з розрахунку 10-20 кандидатів у кожному з 225-ти округів, - інформує видання "Дзеркало тижня". Обов'язковою умовою для реєстрації кандидата-мажоритарника є внесення застави в сумі 13 тисяч 224 гривень, партійного списку — 2 мільйони 204 тисячі гривень.
Інф. Бюро Аналітик-Контент

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання