Оприлюднили список найзагадковіших захворювань, про які спеціалісти знають мало, над розробкою ліків від яких учені не перестають працювати.
На першому місці рейтингу розташувався СНІД, також відомий як синдром набутого імунодефіциту. СНІД вперше виявлений ще в 1981 році в США, перші випадки захворювання в Росії зафіксовані в 1986 році, але ефективних способів лікування досі не знайдено.
Друге місце займає хвороба Альцгеймера. Це захворювання не піддається лікуванню, а його хід і причини науковцям невідомі. Найчастіше недуга проявляється у людей старших 65 років, проте зустрічається і більш рання форма хвороби. У кожної людини вона протікає по-різному, але серед основних симптомів - розлад пам'яті, неуважність і втрата здатності говорити і розуміти сказане.
Третій рядок займає звичайна застуда. Бактерії, які її викликають, не бояться ніяких антибіотиків. Єдиним лікуванням застуди залишаються час і гарячий бульйон.
На четвертому місці розташовується пташиний грип, вперше зафіксований у людини в 1997 році. Сучасна медицина поки безсила в боротьбі проти цього грипу.
Слідом йде хвороба Піка, рідкісне захворювання центральної нервової системи, зазвичай трапляється у віці 50-60 років. Серед симптомів - слабоумство, розлад мови, пасивна поведінка. Хвороба швидко призводить до розпаду особистості. Причини її виникнення невідомі.
На шостому місці опинилася шизофренія, пов'язана з розладом мислення і сприйняття. Різноманітна симптоматика породила суперечки про те, чи є зафіксовані випадки одним і тим же захворюванням. Відомо, що чоловіки і жінки хворіють нею однаково часто, однак у жінок хвороба трапляється у більш пізньому віці.
Передостаннє місце віддане хворобі Крейтцфельда-Якоба, більше відомої як "коров'ячий сказ". Вона вражає кору головного мозку і спинний мозок, а також може виникнути в будь-якому віці. Результат майже завжди летальний.
Останню сходинку посідає синдром хронічної втоми. Хвороба супроводжується тривалою втомою, депресією і нападами гніву. У групі ризику є жителі мегаполісів, підприємців і люди з підвищеною відповідальністю на роботі. Причини синдрому поки що невідомі. За матеріалами Glob-News.