Новини

Заспокоїть, розвине і вилікує - гра у пісок

Дерев’яний ящик, дрібні іграшки та пісок. Ці звичні на перший погляд для дитини речі мають, як не дивно, лікувальний ефект. Що може зробити звичайний пісок, розкажуть «Мамуари».

   Поняття "терапії піском" було запропоновано майже 80 років тому засновником аналітичної психотерапії Карлом Юнгом. Грою в пісок лікували дітей із мовленнєвими, інтелектуальними та поведінковими порушеннями. Сьогодні цей метод без будь-яких обмежень застосовують як для дітей, так і для дорослих. Як розповідає ужгородський арт-терапевт Наталія Воловар, займатися з дітками можна вже з півроку, просто замість піску краще використовувати крупу манну або кукурудзяну.

 Починати потрібно зі знайомства з матеріалом.  Пізніше можна проводити в піску розвиваючі ігри. Так ви займете дитину і розвантажите себе. Адже малюку цікаво досліджувати щось зовсім нове. Пісочницею вдома може стати маленький басейн або великий дерев’яний ящик. «Якщо дитині рік з половиною-два, ви вже можете розвивати її здібності. Малювати на піску, будувати або вчитись пересипати з однієї ємності в іншу», - розповідає Наталія Воловар. Так ми дамо дитині відчуття об’єму,  навчимо її координувати свої рухи, вивчимо назви предметів.

  У ході творчої гри в пісок поглинається негативна енергія, приходить відчуття гармонії та позитиву. Ваш малюк заспокоюється, а ви маєте час, аби відпочити чи навпаки встигнути щось доробити.

   Пісок - це природний матеріал, що володіє власною енергетикою. У порівнянні з іншими матеріалами для творчості - глиною, пластиліном, фарбами – він найдемократичніший. Адже ви можете без проблем пісковий замок перетворити у звичайний будинок чи авто.  

   Пісочна композиція після закінчення сеансу руйнується руками маленького творця. Іграшки повертаються на місце, поверхня пісочниці вирівнюється. Робиться це не просто так і має воно своє логічне пояснення. «Адже для дитини важливо знати, що все має свій початок і завершення», - стверджує арт-терапевт Наталія Воловар.

   ДОГЛЯД. Пісок перед заняттям необхідно промити, ошпарити, просушити, вижарити у духовці. Вже потім його можна сипати в пісочницю і гратися в ньому. Пісок також має бути енергетично чистим, тому його треба періодично змінювати чи очищати.


Рубрика «Мамуари» — для тих, хто любить своїх дітей.

Автор рубрики: Лівія Корлат

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.