Новини

Захисники Свидовця отримали спеціальну відзнаку від UAnimals

Крокуси та підсніжники цвітуть на полонині Свидовець

Екологічний рух Free Svydovets, який ще із 2016 року захищає унікальний масив в Українських Карпатах  від забудови,  отримав спеціальну відзнаку від громадської організації UAnimals.


Як зазначається у повідомленні на офіційній сторінці Free Svydovets, нагородження відбулося у п’ятницю, 29 березня. «Ініціативний рух Free Svydovets отримав спеціальну відзнаку на Всеукраїнській зоозахисній премії від UAnimals за збереження екосистем гірського масиву Свидовець та Карпатського регіону», – йдеться у повідомленні.

«Ми завжди пишалися, що Free Svydovets складається з великої кількості людей, громадських організацій та ініціатив, які вболівають за Свидовець і в міру можливостей (а інколи і надможливостей) роблять усе, щоб ця перлина Карпат лишалася вільною. І кожен, хто бореться пліч-о-пліч з нами, може сказати: «Я частина Free Svydovets»! Цією відзнакою нагороджені всі ВИ, ті, завдяки кому Свидовець і досі вільний», – додали захисники Свидовця.

Представниця руху Free Svydovets Тетяна Шаміна отримує нагороду
Представниця руху Free Svydovets Тетяна Шаміна отримує відзнаку від UAnimals

Нагадаємо, про плани побудувати на Свидовці гірськолижний курорт стало відомо ще у 2016 році. Тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив про домовленості із власниками «Буковелю» щодо продовження курорту на територію Закарпаття. Згідно з озвученими планами, це мав бути гірськолижний курорт «Свидовець», втричі більший за сам «Буковель». Планувалося, що на території гірського масиву побудують 60 готелів, 120 ресторанів, а також фітнес-центри, магазини, банки, багаторівневі парковки для автомобілів та навіть приватний аеродром. З того часу Free Svydovets захищає унікальний гірський масив у суді.

28 березня 2023 року рух Free Svydovets запустив петицію до Президента з проханням зберегти дику природу гірського хребта Свидовець, сприявши створенню там заказника. Менше, ніж за місяць, петиція набрала понад 25 тисяч голосів. 

Новини Закарпаття та новини Ужгорода – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.