Новини

Петиція про захист Свидовця набрала понад 25 тисяч голосів українців

Петиція, яку зареєстрували представники руху Free Svydovets менше, ніж за місяць,  набрала майже 25,2 тис. голосів із необхідних 25 тисяч. Звернення має розглянути Президент України Володимир Зеленський.


Як повідомляє Free Svydovets на своїй сторінці у Facebook, за три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів Офіс президента має оприлюднити повідомлення про початок роботи над питаннями в петиції. Далі протягом 10 днів створюється робоча група, яка підготує відповідь.

«Звісно, попереду ще довгий шлях. Ми дуже віримо, що не отримаємо формальну відписку, а чиновники справді почнуть працювати над створенням заказника “Вільний Свидовець”. Створення заказника може тривати роками, однак так само триватиме й наша робота. І ми віримо, що нам вдасться, адже ми маємо підтримку понад 25 000 тисяч українців. А хіба не народ є єдиним джерелом влади в Україні?», – зазначили природоохоронці.  

Також представники руху Free Svydovets подякували громадським організаціям, які підтримували Свидовець і говорили про небезпеку, яка йому загрожує.  

Нагадаємо, 28 березня рух Free Svydovets запустив петицію до Президента з проханням зберегти дику природу гірського хребта Свидовець, сприявши створенню там заказника. З 2016 року компанія, пов’язана з олігархом Ігорем Коломойським, просуває ідею будівництва на Свидовці великого гірськолижного курорту. Петиція стала черговим кроком у боротьбі екологів проти проекту курорту, який вони називають “монструозним”.

Чотири громадські екологічні організації подали клопотання про створення заказника «Вільний Свидовець». На думку природоохоронців, створення заказника “Вільний Свидовець” дозволить зберегти унікальні екосистеми гірського масиву не лише від забудови, але й від несталих та незаконних рубок, поширених у Карпатах. Екологи пояснюють, що на відміну від заповідників чи заповідних урочищ, заказники не є територіями з суворим режимом охорони. Якщо заказник “Вільний Свидовець” буде створено, він не стане перешкодою для розвитку зеленого туризму, традиційного полонинного господарства чи іншої діяльності, яка не шкодить природі Свидовця.

Фото: Фото Mariia Nasypana, CC BY-SA 4.0

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.