Закарпаття охопив волонтерський рух

Закарпаття охопив волонтерський рух

 Війна в країні здавалася дуже далекою… Ми з Вами з жахом дивилися новини, читали статті, але не відчували, що це відбувається поруч! Першою ластівкою страшного лиха булла загибель наших з Вами співвітчизників! Коли ховали хлопців - ридали всі, не ховаючи сліз…Але ця страшна подія зробила і хорошу справу! Горе згуртувало закарпатців, об’єднало і змусило замислитись, як допомогти своїй Батьківщині!

Волонтерський рух на Закарпатті сьогодні є дуже поширеним явищем. Знімаю шляпу перед журналістами, які вже давно об’єдналися і допомагають армії, дякуємо Вам!

Але я хочу Вам розповісти як стихійно і, можна сказати , випадково,народився другий рух-простих громадян, яки поступово почали приєднуватися до діяльності сильної і щиро люблячої свою країну людини - Власти Негрі. Починалося все дуже просто - ми рішили спільними зусиллями зібрати посилку для батальйону «Україна».  Купили що зуміли, до нас приєдналася Світлана М.і Сергій К., за що їм велике дякую! Кажу чесно - не вірили, що посилка дійде до одержувачів ,і написали хлопцям листа, листа з простими теплими словами, побажаннями повернутися до дому живими і здоровими, і лишили номер телефону, щоб вони змогли повідомити нам, що їм більш необхідно. Важко передати, які ми відчули емоції, коли передзвонили з батальйону! Плакали хлопці, дякуючи за щирі і теплі побажання, плакала Власта, слухаючи їх, плакала я…

Після такого зупинитись вже було важко! Було прийнято рішення організувати допомогу для закарпатської військової частини  А 1778, бійці якої вже довгий час захищають нашу Батьківщину на Сході.  Місцем збору продуктів вирішили обрати супермаркет «Велмарт» в Ужгороді. Мешканці нашого міста виявилися дуже чуйними і патріотичними! Купляли хто що міг і скільки міг! Шокували мукачівські хлопці, яки передали військовій частині величезну кількість питної води! Люди давали гроші, за 3 дні було зібрано 6144грн  на які замовили два апарати нічного бачення для наших хлопців. Окрема подяка Мирославі С., яка не пошкодувала суму у розмірі 2000грн. До проведення акції залучалися все нові і нові люди - всі хотіли допомогти і не лишалися байдужими! Активну участь приймали і самі військові та їх рідні - дружини, сестри, матері солдат, які з величезним задоволенням збирали посилки для хлопців. Долучилися і наймолодші! Дітки з радістю малювали малюнки, які дорослі вклали в коробки з продуктами і засобами гігієни. Люди працювали дружньо і радісно! Кожну коробку було підписано і направлено конкретній людині на конкретний блокпост.

А далі почалося! Тетяна Д. організувала збір коштів серед підприємців, що працюють на ринку на Краснодонців. Завдяки її зусиллям було зібрано1223грн. Давали хто скільки міг : хтось дав 100 грн., одна старенька не пошкодувала для хлопців і останню гривню, навіть представниця ромської національності не пошкодувала дві гривні для солдат!

Завдяки Сергію і Наталці (хустськаУжфарм) військова частина А 1778 одержала дві машини продуктів і ліків, Саша М. надавав Власті консультацію, які ліки є більше необхідні і допоміг здобути 38 кровозупинних джгутів, які, нажаль, вже дуже складно купити! Окрему подяку треба висловити волонтеру Тетяні, яка надала 5 коробок ліків, які було відразу передано Нацгвардії. Може когось забула-вибачте! Так багато людей приймало участь в організації допомоги нашим військовим!

Сьогодні наші волонтери знову взялися до роботи! В супермаркеті «Велмарт» три дні (04.07, 05.07. і 06.07) знову чергують ті, кому не шкода витратити свій вільний час для того, щоб допомогти нашим захисникам! Сподіваюся, що результатом акції буде не тільки необхідні речі і продукти, а і можливість врятувати життя хоч одного солдата – придбання бронежилета.

Людмила Б. разом з шестирічним синочком Русланом, практично троє суток присвятила нашому руху, жінка мужньо кожен день проводила на пункті збору продуктів, окреме величезне дякуємо Вам! Помаленьку до руху почали при’єднуватись і студенти, сподіваюсь, що наша молодь підтримає студентку журфаку Катерину Е. в її добрій справі, дякуємо, Катюшо! Не відбулося і без непорозумінь – знайшлася людина , що звинуватила нас в незаконних діях, але дзвінок до керівництва Нацгвардії за одним з номерів телефонів, що був наданий нам представниками військових, допоміг внести ясність в ситуацію! Окреме Вам дякую, пильний громадянин! Ви вчинили дуже добре! Люди мають вірити тим, кому довіряють свої кошти і мають бути впевненими, що їх добрими намірами не скористуються!

Була зібрана немаленька сума - 4853грн. Крім цього було витрачено 1056 грн. на придбання знеболюючих ліків, шприців і антибіотиків для Нацгвардії.

Військова частина А1778 отримала 10 коробок продуктів харчування, засобів гігієни і ліків.

Всіх бажаючих приєднатися до нас будемо раді чути за телефоном 0506654525 Власта.

Закарпатці стали більш чуйними і патріотичними! Дякую кожному окремо і всім Вам разом! Неможливо побороти націю, громадяни якої так під тримають один одного! Слава Україні!

Галина Щербай

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання