Новини

Закарпатці масово спалюють суху траву та чагарники

Щоденні зведення про пожежі в області не дають підстав для оптимізму.

Так, з початку року в краї сталося 1659 пожеж, а за аналогічний період минулого року їх було 1035. Своєрідний бум, передусім, спричинений пожежами в екосистемах краю. Чим вища температура повітря, тим більше бойових викликів у закарпатських вогнеборців. Цьому підтвердження останні три доби. Так, упродовж 28-30 серпня із 87 пожеж зареєстрованих в області 76 виникло в екосистемах області. В основному горіли суха трава та чагарники. Хоча оперативно-рятувальна служба майже не кожного дня закликає громадян припинити самопали сухостою, сміття чи іншого непотребу, а пожежні автомобілі продовжують виїжджати на ліквідацію загорання трави.

Основна причина таких самопалів – людський фактор. Прикро, але краяни особливо не переймаються наскільки сильно страждає при цьому не лише довкілля, а й всі ми. Наших людей не лякає, що спалювання сміття супроводжується виділенням у повітря чималої кількості небезпечних речовин. А стихійний вогонь поруч із сміттєзвалищами може призвести до справжнього екологічного лиха. За правило, процес горіння на таких об’єктах супроводжується викидом у повітря цілого «букету» токсинів й всяких отрут. І це ми потім вдихаємо. Інший аспект - такі пожежі дуже важко гасити. Для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін.

Варто наголосити, що майже щороку в службі «101» області через спалювання сухої рослинності фіксуються випадки травмування, а то й загибелі людей. І 2015 рік не став винятком, коли через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття вже травмувалися краяни та горіли надвірні споруди. Найцікавіше, що всі знають, до чого це може призвести, але кожен думає, що це трапиться не з ним.

Сьогодні закарпатські синоптики знову оголосили повідомлення про те, що 31 серпня та першого вересня на рівнинній та передгірній частині території Закарпатської області очікується сильна спека 35-37°. На більшій частині території висока (4-й клас), місцями надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека. У період високих температур для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока, а локалізувати його на відкритих територіях важко.

Отож, Управління ДСНС України у Закарпатській області вкотре наголошує на необхідності суворого дотримання протипожежних правил: враховуючи суху, спекотну погоду, рятувальники закликають бути дуже обачними при палінні, не кидати недопалків на суху траву, не розпалювати багаття поблизу сухої рослинності, лісових насаджень, полів. Пильно слідкувати за тим, щоб діти не бавилися сірниками і запальничками. Не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею. Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе й природу від втрат, - пише У ДСНС України у Закарпатській областi.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.