Закарпатці боргують за газ більше 62 мільйонів гривень

Борги споживачів газу зростають у зв'язку з ускладненим доступом до системи державних житлових субсидій, на тлі підвищення цін на газ.

Через скорочення нормативів споживання газу при розрахунку субсидій багато хто втратив право на таку соціальну підтримку.

Станом на 1 березня 2015 заборгованість побутових споживачів Закарпатської області за спожитий природний газ перевищила 62,5 млн грн. ПАТ «Закарпатгаз», через недосконалість законодавства складно зупинити наростаючі неплатежі.

«Доводиться йти на вимушений крок - після письмових попереджень відключати боржників від газопостачання. На сьогодні це хоч і радикальний, але єдиний дієвий спосіб налагодити роботу з погашення боргів за спожитий газ », - говорить голова правління ПАТ«Закарпатгаз» Віталій Шатило.

На середину березня в області понад 2,6 тис. споживачів-фізосіб відключені від газопостачання. Вищенаведені заходи є останнім доводом з боку компанії в процесі досудового врегулювання спору з оплати боргу. Потім, якщо оплата не відбувається, після рішення суду настає час щодо примусового стягнення суми боргу через органи державної виконавчої служби. Але це тривалий і непростий процес. Відсутність у газопостачальної компанії дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну, особливо в умовах зростання вартості газу, призводить до подальшого накопичення заборгованості, і погіршення фінансової нестабільності «Закарпатгаз», яка за рахунок своїх доходів забезпечує безперебійність газопостачання на Закарпатті.

Зображення користувача Гість.

Поднятие тарифов существенно сказалось на возможности большинства оплачивать стоимость энергоносителей ввиду несоответствия их цены и уровня реальных доходов.Но на увеличение здолжености огромное влияние оказывают циничные,меркантильные действия некоторых сотрудников энергоснабжающих организаций к своим клиентам(потребителям).В нынешних трудных условиях они взяли для себя принцип-Я прав всегда,ибо прав всегда я.
Доказательством этому служит то,что независимо от того,что ви сняли показания счетчика на первое число,оплатили разницу показаний до20(соответственно договору) ваши показания в счете-платеже не учитываются,а учитываются показания снятые в середине месяца без участия потребителя и откорректированные на дату платежного периода.В результае таких манипуляций поставщик получил оплатуза использованный продукт и,более того,некоторая часть этого использованного и оплаченного продукта перешла в статус борга потребителяпотребителя,но уже по новой цене.Бендер отдыхает...
Но было-бы смешно,если бы это было чтение мировой классики комедийного жанра.Но,увы,это серая проза нашей жизни за которую мы же и платим.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання