Новини

Закарпатський бізнес ріже лугош на "їжаки" та штампує брендовані речі

Закарпатські підприємці в умовах війни швидко зорієнтувалися та переформатували свою роботу на потреби армії та гуманітарної допомоги. Ресторатори готують обіди та швидке харчування для евакуйованих, логістичні фірми розвозять, секонди надають сировину для стрічок на сітки, швачки шиють ковалі кують, друкарні друкують. Але трохи інші речі, ніж вони продукували у мирному житті.

 

Ужгородець Едуард Мирончук один з тих ковалів, хто переорієнтував свою роботу на час війни. Роблять з колегами «їжаки» для колісної техніки. «Бронетехніка проходить, за нею йде колісна із забезпеченням. Такі «їжаки» проколюють колеса, обоз зупиняється і можна їх вже «коктейлями Молотова» закидати», - пояснює коваль, який у мирному житті майстерно оздоблює кованими виробами будинки та ресторани.

едуард мирончук

Едуард розказує, що багато ковалів перейшли до такої роботи.

«Сусід нам дав стару арматуру, ми розрізали старий лугош, ріжемо на шматки і з того варимо», - пояснює чоловік.

едуард мирончук

їжачки

кузня

Друкарня «Прінтлайн студіо» тим часом виготовляє брендовану продукцію- «красномовні» футболки, шапки та бейсболки. Гроші з продажу збирають на підтримку військових, на закупівлю необхідної амуніції. Тут кажуть, що замовляють партіями: для себе, друзів та для подарунків закордон.

футболки       

футболки

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.