Закарпатським партіям дали два дні на формування нової ТВК у Міжгір’ї

Через бездіяльність Міжгірську селищну комісію Закарпатської області розпущено, до 13 листопада повинна запрацювати нова і оголосити результати голосування щодо посади голови селища.

Як повідомляла ОПОРА, Міжгірська селищна комісія станом на 10 листопада не оголосила офіційні результати голосування щодо посади селищного голови. За результатами підрахунку переможцем на виборах став чинний селищний голова, висуванець партії «Наш край» Василь Щур.

Він також був «кандидатом №1» до Міжгірської районної ради, де “Наш край» подолав 5-відсотковий бар’єр. Однак Василь Щур, згідно із вимогою частини 11 статті 86 Закону України «Про місцеві вибори», не може бути депутатом районної ради, оскільки отримав перемогу в одномандатному виборчому окрузі на посаду селищного голови. Водночас місцева комісія, як уже згадано, із 30 жовтня по 10 листопада не оголошує результати волевиявлення.

Разом з тим селищна комісія оголосила підсумки голосування щодо кандидатів у депутати до селищної ради.

У коментарі ОПОРІ голова селищної виборчої комісії Ганна Іванина пояснила, що результати волевиявлення щодо посади селищного голови не оголосили разом із результатами щодо депутатів через скарги, які надійшли до комісії. Водночас, каже Ганна Іванина, вона після дня голосування знаходиться у лікарні, тому про ситуацію більше нічого сказати не може. Як повідомляла ОПОРА, у лікарню потрапив і заступник голови комісії Федір Юрик.

Тим часом кандидат на посаду селищного голови від ВО «Свобода» Василь Баран виграв у Міжгірському районному суді позов – суд зобов’язав комісію оголосити результати голосування. 09 листопада цю вимогу підтвердив Львівський апеляційний адміністративний суд. Василь Баран каже, що як тільки отримає судові документи на руки, піде з ними до місцевої виконавчої служби.

Чинний селищний голова Міжгір’я Василь Щур, який є і переможцем цих виборів, відмовився говорити із представником ОПОРИ на тему бездіяльності виборчої комісії. Лише сказав, що його юристи перетелефонують спостерігачу і пояснять ситуацію. Однак протягом дня на залишений номер телефону ніхто не передзвонив.

Водночас 10 листопада ситуація, що склалася у Міжгір’ї, була обговорена на засіданні Центральної виборчої комісії у Києві Як повідомляє офіційний сайт відомства, ЦВК достроково припинила повноваження усього складу Міжгірської селищної комісії.

«Міжгірській районній виборчій комісії доручено довести до відома місцевих організацій політичних партій (...), які мають право подання кандидатур до складу цієї виборчої комісії, про можливість подання до 24 години 12 листопада 2015 року до Міжгірської районної виборчої комісії нових кандидатур для включення до складу зазначеної селищної виборчої комісії.

ЦВК зобов’язала Міжгірську районну виборчу комісію 13 листопада 2015 року затвердити новий склад Міжгірської селищної виборчої комісії. Міжгірську селищну виборчу комісію після сформування її нового складу зобов'язано до 14 листопада 2015 року включно на виконання постанови суду встановити підсумки голосування та результати виборів Міжгірського селищного голови, про що скласти відповідні протоколи», – повідомили у відділі взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання