Закарпатський тиждень: дороги, прорив нашої сноубордистки і палачінти

Закарпатський тиждень: дороги, прорив нашої сноубордистки і палачінти

Погода на Закарпатті, особливо в Ужгороді, вже дуже нагадує весняну. Але поки ще на календарі лютий (який насправді не дуже й лютий) і зима, маємо час налаштуватися на тепло, натхнення романтику,словом, –  на справжню весну. Зараз саме час взятися за виконання 10 справ, які треба встигнути зробити до настання весни, і потрохи закривати зимові «недопрацювання».

Інформаційний тиждень на Закарпатті був не надто насичений, що характерно для зими, але новини про успіх ужгородки Аннимарі Данчі на Чемпіонаті світу зі сноубордингу у США зробили його точно незабутнім. І не тільки для закарпатців, бо Аннамарі здивувала і порадувала всю Україну! Снобордистка спочатку посіла шосте місце в одній з дисциплін і це був найкращий результат за всю історію українського снобордингу, а вже через день здобула срібло і вписала своє ім’я у спортивну історію України: це величезний прорив! Такого неймовірного результату ніхто не чекав.

На Закарпатті активно обговорюється тема «прекрасного» стану доріг в області після зими. Минулого тижня голова ОДА Геннадій Москаль висловлював думку, що на Закарпаття така ситуація з дорогами через «хронічне недофінансування». Цього тижня ми отримали новини про те, що Уряд погодився виділити додаткові кошти на ремонт доріг державного значення на території області. Як тільки погода дозволить – розпочнуться ремонтні роботи. Принаймні, так обіцяють у високих кабінетах.

Новини про хабарників знову протягуються червоною ниточкою крізь інформаційний простір Закарпаття :) Цього разу в області затримали прикордонницю – старшу зміни – котра погодилася за 1000 доларів хабара посприяти контрабандистам. Жінку затримали при передачі 700 доларів. Правоохоронці уточнюють, що за ці гроші прикордонниця мала повідомити контрабандистам місцезнаходження прикордонного наряду.

В Ужгороді обговорюють можливість внесення мікрорайону Галагов до переліку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Цього тижня у міськраді відбулася зустріч робочої групи з цього питання. Готується паспортизація об’єктів Малого Галагова (їх є 35). На це потрібно приблизно півмільйона гривень.

У Нацпарку «Синевир» невдовзі можуть з’явитися спеціальні електромобілі, які возитимуть охочих до озера. Таку можливість наразі розглядає Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА. Основна мета – обмежити доступ транспорту на територію Нацмарку, але одночасно дати можливість побачити озеро Синевир тим, хто не може до нього дійти пішки.

На обліку у Закарпатcькому обласному центрі зайнятості наразі перебуває понад 4000 громадян, яку шукають роботу. За місяць у центрі зайнятості зареєстровано 2855 вакансій, через центр зайнятості  протягом січня роботу знайшли 1566 закарпатців. У минулому році 65 безробітних закарпатців відкрили власну справу. Однак, як відзначає керівник обласного центру зайнятості Юрій Фущич, попри покращення ситуації, відтік закарпатців закордон продовжується.

В Ужгороді та в деяких районах Закарпаття карантин у школах продовжили ще на тиждень. Причина – велика кількість захворілих на грип і застуду школярів. За інформацією медиків, минулого тижня із симптомами гострої респіраторної інфекції до закладів охорони здоров'я області звернулося  більше 8200 осіб, показник захворюваності становить 657 на 100 тис. населення і перевищує визначений епідемічний поріг  на 21%. Тому ще тиждень маємо канікули :)

Сьогодні в Ужгороді стартує смачнезний фестиваль – «Ужгородська Палачінта 2019». Захід проводить у Боздоському парку і триватиме і в суботу-неділю. Організатори обіцяють цікаву програму, конкурси, смачнючі млинці, лотереї, розважальні заходи і виступ гурту «Вандор». А поки ще п’ятниця і більшість тільки налаштовується на «фестивальну хвилю», можете пройти наш тест про палачінти.

Гарних вихідних!

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

 

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання