Закарпатський театр драми та комедії дав першу виставу у Хусті

17 лютого Закарпатський обласний театр драми та комедії дав першу виставу в Хусті. Новостворена трупа театру представила музичне дійство «Наталка Полтавка» за мотивами однойменної п’єси Івана Котляревського на музику Миколи Лисенка.

Режисер Сергій Архипчук наповнив сюжет сценічними епітетами і символами, п’єса набула певного осучаснення. Хустський варіант постановки «Наталки Полтавка» трошки дистанціювалася від традиційної соціально-побутової п'єси з властивим зображенням українського села, народного вбрання тощо і дав усвідомити, що ця історія могла відбутися будь-де, як у минулому, так і в сьогоденні. Шарму виставі додав і оригінальний склад оркестру та своєрідне аранжування музичних творів. Прем’єра пройшла за повного аншлагу – усі квитки були розпродані за кілька днів. У неділю (18.02.) «Наталку Полтавку» поставлять повторно, причому всі місця в залі знову розпродані.

Нагадаємо, після того, як Мукачівська міськрада вилучила будівлю Закарпатського обласного театру драми та комедії, обласний театр із Мукачева перейшов до Хуста, в колишнє приміщення районного будинку культури. Після Ужгорода саме Хуст вважається другою театральною столицею Закарпаття. Перший український театр під назвою «Руський театр товариства «Просвіта» запрацював в Ужгороді в 1921 році. А вже другим після нього став пластовий театр «Нова Сцена» в Хусті, який проіснував п’ять років – із 1934 по 1939 рік – і отримав звання державного театру в Карпатській Україні. Співзасновниками «Нової Сцени» стали закарпатські корифеї театру – брати Шерегії, а також Микола Аркас (молодший). Символічно, що відкривала «Нову Сцену» так само вистава за п’єсою основоположника української драматургії Івана Котляревського «Наталка Полтавка», - повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання