Закарпатський режисер В’ячеслав Бігун представив три нові фільми

Вчений-юрист і режисер В'ячеслав Бігун 4 січня у Тячеві представив три нові стрічки «Pro Bono 8», «Суперфіцій» та «Моро». Це вже дев’ята тячівська кінозустріч автора у рідному місті, де зазвичай розпочинають екранне життя його стрічки.

Документальна стрічка «Pro Bono 8» оглядається на 2008 рік, коли невелика, але вмотивована група молодих юристів ініціює Всеукраїнський тиждень права. Він стає новою правовою традицією, яка покликана утверджувати повагу до права через правників. Дещо автобіографічна стрічка поєднує кожного з нас своєю темою. Цікаво, стрічка, яка переважно складається з хроніки та фотографій, містить зимові кадри з Тячева.

Фільм «Суперфіцій» – майже детективна історія про конкурс до нового Верховного суду. Фільм проводить глядача за куліси складних перепитій і переживань  героя стрічки – кандидата на посаду, який намагається подолати негативний висновок Громадської ради доброчесності.

Документальна стрічка «Моро» – біографічна драма мирного закарпатця, зафільмована в художньому стилі та викладена у віршах. Прийнявши виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні, він стає розвідником, випробовуючи долю перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину.

Фільм «Моро» став шостою стрічкою автора на закарпатську тематику чи про закарпатського героя («Я і є вона», «Місто ангела», «Маруся», «Останній солдат», «Криниця Чендея»).

Глядачі схвально прийняли фільми земляка, відзначивши ліричність і душевність стрічки «Моро». Поезію за історією героя і сценарієм режисера написала поетеса Марія Грицан. Глядачі поспілкувалися із творцями фільму,зокрема з героєм стрічки.

Представник Тячівської міської ради вручила В’ячеславу Бігуну вручено почесну відзнаку «за діяльність, спрямовану на створення позитивного іміджу громади». Ця відзнака стала п’ятдесятою, якої удостоєні режисер і його стрічки.

Автор сердечно подякував причетним за сприяння у створенні фільмів. Особливо – батькам, адже їх створено без бюджету за їхньої підтримки. Подяку складено й герою стрічки «Моро» та Марії Грицан – за співпрацю. За сприяння у записі в місцевій студії в Тячеві автор вписав до історії кіно імена таких земляків, як Мирослав Шваля, Василь Гудак і Василь Барановський.  Він також подякував усім, хто підтримував його під час голодування на знак солідарності з Олегом Сенцовим, яке тривало 17 діб (12-29 червня 2018 року).

В'ячеслав Бігун ― вчений-юрист і кінематографіст, родом із Закарпаття (Тячів). Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах України та світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАНУ, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Автор більше 500 публікацій та 20 фільмів, частина яких вільно доступна, вже здобула 50 відзнак.

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання