Закарпатські жінки і діти скоро отримають захист від домашнього насильства

Закарпатські жінки і діти скоро отримають захист від домашнього насильства

Про це повідомила 23 червня під час прес-конференції   Христина Кіт, юрист, адвокат, кандидат юридичних наук, ГО «Центр «Жіночі перспективи», експерт проекту. 

Зокрема, експертка розповіла про новації, які мають бути введені в українське законодавство після ратифікації Стокгольмської конвенції. 

Так, проект закону передбачає введення попереднього обмеження, яке на 10 днів зможуть вводити працівники правоохоронних органів. Вони матимуть право на цей строк огородити постраждалих членів родини від кривдника. 

Більш серйозне обмеження зможе вводити суд. Окрім заборони наближатися до будинку жертви чи спілкуватися з дитиною, він означатиме і те, що саме кривдник повинен буде покинути житло, а не жертва інциденту.

"Це і певні обов'язки, які покладаються на кривдника. Хай сам шукає, де йому жити. Таким чином  більше не буде так, що чоловік залишається на квартирі, а жінка з дитиною шукає дах над головою", - пояснила Христина Кіт. 

Звісно, після прийняття проекту закону, дія його пошириться і на Закарпаття. У цілому ж законодавство повинне рухатися у сторону криміналізації домашнього насилля. Адже основний лозунг Стамбульської конвенції - "Нуль толерантності до домашнього насилля у сім'ї". 

Галина Федькович, юрист, адвокат, ГО «Центр «Жіночі перспективи», керівник проекту переконана, що зі введенням закону справді можуть виникнути проблеми, але практика така однозначно з'явиться. 

Неля Мошкара, головний спеціаліст відділу сім'ї та дітей Департаменту соціального захисту Ужгородської ОДА, зауважила, що у такому разі потрібно буде створювати і спеціальні притулки, де кривдники проходитимуть спеціальні програми корекції поведінки. Але до того мають бути створені притулки для жертв, яких поки нема, на жаль, у достатній кількості. 

Окремо, варто зауважити, що нове законодавство передбачатиме сильніший захист для дітей, аби ті не зростали в умовах домашнього насильства.  

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання