Закарпатські прокурори побачили проблему вирубки лісу

«Ми закликаємо закарпатців до співпраці. Спільними зусиллями ми зупинимо це ганебне знищення лісів, яке зараз триває. Якщо вам відомі факти про незаконні вирубки, то чекаємо ваших повідомлень, щоб належно на них відреагувати» - наголосив прокурор області.


Володимир Янко підкреслив, що особисто проконтролює аби жодне таке звернення не залишилось без уваги і за кожним фактом незаконної порубки дерев на Закарпатті буде розпочате кримінальне провадження.

Так, буквально вчора, за повідомленнями із ЗМІ щодо незаконної порубки лісу, за вказівкою прокурора Закарпатської області Володимира Янка зареєстровані два провадження у яких наразі триває досудове розслідування.

Всього, упродовж 2015 року слідчим відділом прокуратури Закарпатської області здійснювалось досудове розслідування у 9 кримінальних провадженнях стосовно службових осіб Закарпатського обласного управління лісового господарства та його територіальних підрозділів 4 з яких вже скеровані до суду.

Також, протягом поточного року у 146 кримінальних провадженнях у лісовій сфері здійснювали досудове розслідування органи внутрішніх справ, з яких скеровано до суду 10 та в 116 ще триває розслідування.

Наразі слідчий відділ прокуратури області здійснює досудове розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях вказаної категорії.

Так, за фактами зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України) слідчим відділом прокуратури області розслідуються провадження стосовно службових осіб Синевирського НПП, які допустили вирубку близько 300 дерев на суму майже 1,5 млн. грн., службових осіб Ужанського НПП, які виписали квитки на проведення незаконних рубок та реалізувати деревину на понад 300 тис грн. та щодо високопосадовців різних органів влади області та окремих посадовими особами Закарпатського обласного управління лісового господарства та його територіальних підрозділів, які за повідомленнями ЗМІ, зловживають своїм службовим становищем під час заготівлі лісопродукції на території краю.

Також, за перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України) розпочато провадження стосовно службових осіб Кобилецько-Полянського лісництва ДП «Великобичківського ЛМГ», які самовільно вирубали 255 дерев вартістю понад 850 тис. грн, - пише відділ організації прийому громадян, розгляду звернень, запитів та зв’язків з громадськістю прокуратури Закарпатської області. 

«Відтак, спільними зусиллями боротьба із знищенням лісів краю стане набагато ефективнішою та результативною» - підсумував Володимир Янко.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання