Новини

Закарпатські митники показали своїх чотирилапих помічників (Фото)

На митниці "служать" різні породи собак

Щороку 2 квітня в Україні відзначають своє професійне свято кінологи – люди, які присвятили своє життя благородній справі – працювати з собаками, навчати їх виявляти та запобігати різним правопорушенням. Напередодні свята пресслужба Закарпатської митниці наділася до керівника підрозділу кінологічного забезпечення та протидії незаконному переміщенню наркотиків та зброї управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Олександра Семаля.


Ветеран-кінолог, який 28 років тому сам розпочав роботу в митниці з посади інспектора-кінолога, а сьогодні успішно керує підрозділом, - розповів про роботу та досягнення 17 кінологічних команд відомства. Кожна з них задіяна в пунктах пропуску з великим пасажиропотоком на кордонах з трьома країнами Євросоюзу (Румунії, Угорщини та Словаччини) до проведення митного контролю та транспортних засобів, для запобігання незаконному переміщенню прихованих товарів та предметів.

Олександр Семаль

- Їхня робота розділена за різними напрямками: одні працюють на виявлення наркотичних речовин, інші - натреновані на пошук зброї та набоїв, чи тютюнових виробів, навіть валюти, - каже пан Олександр та тішиться: - Колектив підрозділу – це поєднання значного досвіду роботи у сфері кінології та, водночас, впровадження нових креативних ідей та підходів, що сприяють підвищенню ефективності інспекторів-кінологів.

Співробітник Закарпатської митниці зі своїм чотирилапим помічником

За словами Олександра Семаля, для того, щоб досягти певного результату дорослої собаки, потрібно дуже багато та плідно працювати, коли вони ще цуценята, привчати їх чітко виконувати ті чи інші команди. Дуже важливо, аби чотирилапий товариш хотів працювати разом, був сумісний по характеру з господарем, слухався його та поважав. Перед початком спільної роботи сформована кінологічна команда проходить на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби навчання, а згодом - щороку підвищує кваліфікацію набутих здібностей і навичок.

Собака натренована на виявлення прихованих сигарет

Собака породи лабрадор в одному з пасажирських автобусів

Собака на кордоні шукає заборонені речовини та предмети, які погли приховати мандрівники від митників

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.