Новини

Закарпатські лісівники вивчали, як поводяться з лісом в Німеччині

На запрошення Державного підприємства лісів та деревини Північного Рейну-Вестфалії (ПРВ), група закарпатських лісівників на чолі з начальником Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігорем Фізиком з 29 квітня до 2 травня перебувала з робочим візитом у Німеччині. Ця поїздка була ініційована ще півтори роки тому, коли пан Фолькер Гольткемпер, начальник департамента лісової та деревообробної промисловості, науково-дослідної роботи та захисту клімату Державного підприємства лісів і деревини ПРВ в рамках проекту IN2WOOD зустрівся з Закарпатськими лісівниками.

Програма візиту закарпатських лісівників була надзвичайно інтенсивною і багатогранною з тим, щоб показати основні напрямки роботи лісівників Північного Рейну-Вестфалії. Фактично за три дні поїздки було представлено:роботу Державного підприємства в цілому і департамента лісової та деревообробної промисловості, науково-дослідної роботи та захисту клімату; роботу Навчального Лісового центру, який готує працівників робітничих професій лісової галузі; науково-дослідну діяльність в напрямку цифрової класифікації лісових ділянок та підбір порід дерев відповідно до цієї класифікації в контексті вже існуючих ознак зміни клімату та різноманітних сценаріїв зміни породного складу лісів на наступні 50 років та інше.

Йшлося також про діяльність регіонального (районного) лісового підприємтва Південної Вестфалії, підходи наближеного до природи лісівництва, зокрема на прикладі 180-річного похідного різновікового ялиново-ялицево букового деревостану; туристичний маршрут Ротгаарштайґ, який проходить лісовими масивами і на сьогодні є надзвичайно популярним не тільки серед жителів Німеччини, - тури на Ротгаарштайґ активно продаються в Голандії і Австрії; сталість лісів на прикладі пошкодження деревостанів буревієм Кирил, який стався у тому числі у північному Рейні-Вестфалії у 2007 році, де, на 50 тисячах гектарів лісів усіх форм власності було повалено біля 15,7 мільйонів метрів кубічних лісу;проект з відновлення популяції зубро-бізонів та лісогосподарювання у великих приватних лісах князя Віттґенштайн-Берлебург.

Як зазначив пан Фолькер Гольткемпер наприкінці візиту, за ці три дні вони намагалися показати українським колегам якомога більше з того, чим вони займаються, в результаті, продемонстрували біля 60 відсотків з основних напрямків своєї роботи. Після побаченого закарпатські лісівники і організатори поїздки обговорили теми спільного інтересу і можливі напрямки подальшої співпраці. Серед таких тем були і питання ролі лісів і лісового сектору в зміні клімату, використання досліджень німецьких колег щодо усихання ялинників та адаптації лісового господарства до зміни клімату, розвиток екологічних лісових туристичних мартшрутів, обмін знаннями і досвідом з наближеного до природи лісівництва, спільні дослідження та передача знань з питань інвентаризації лісів, створення інформаційно-демонстраційних центрів продукції з деревини, обмін викладачами та студентами лісових навчальних центрів, розвиток мисливського господарства.

Учасники поїздки переконані у важливості та необхідності подібних заходів для обидвох країн:

Ігор Фізик, начальник ЗОУЛМГ: «Тільки об’єднавши зусилля наукового потенціалу країн та лісівників-практиків, екологічних структур та людей, які проживають на лісових територіях, можна створити наближене до природи ведення лісового господарства, прикладом цього є перебування в Німеччині і ознайомлення з їх досвідом».

Михайло Гайдур, заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області: «Вразила стала система та підходи до ведення лісового господарства, відношення до сталого господарювання в лісі, до екологічного стану лісів в цілому. Приємно здивувало питання зміни клімату та ролі лісів і уваги з боку держави до цього питання, - в Німеччині над питаннями зміни клімату працюють 4 новостворені інститути».

Василь Агій, директор Виноградівського лісгоспу: «Приємно було спостерігати на практиці взаємодію підприємств, організацій та громадськості заради спільного результату. Організація та проведення поїздки на вищому рівні (5+). Масса приємних вражень. Всім дякую!!!»

Ярослав Кополовець, директор Берегівського лісгоспу: «Вразила підтримка держави у проведенні досліджень зв’язку лісу і клімату. Розумне використання лісових ділянок у сфері туризму та взаємодія різних державних та приватних структур у сфері управління лісами та використання лісових ресурсів та інших продуктів лісу».

Михайло Квятковський, начальник відділу лісового і мисливського господарства ЗОУЛМГ: «Вразило те, що прийняття проектів на законодавчому рівні можливе лише після тривалого обговорення і згоди жителів. Держава підтримує розвиток лісового господарства фінансово на такому високому рівні, що стає зрозуміло, чому в лісовому господарстві такі значні досягнення».

Володимир Приступа, директор Рахівського лісгоспу: «Цікаво було познайомитися з роботою німецьких колег щодо усихання ялинників. Оскільки для нашого підприємства це є основною проблемою. Для нас важливо оперативно вживати заходів з реагування на цю проблему, у чому можуть допомогти дослідження і досвід німецьких колег». 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.