Новини

Закарпатські єпископи кажуть, що християни мають відмовитися від ялинок

Єпископи Римо-Католицької та Реформатської закарпатських церков закликають християн відмовитися від прикрашання ялинок на новорічні свята, наголошуючи, що це – не християнська традиція. Однак, розуміючи, що вона вже сильно вкоренилася, просять закарпатців не рубати дерева для новорічних свят, а садити живі, бо «мертва ялинка не може символізувати життя», - йдеться у повідомленні єпископів.

Голова комісії з екології та мігрантів Римсько-Католицької Церкви в Україні ординарій Мукачівської дієцезії єпископ Антал Майнек, Голова Закарпатської Реформатської Церкви Єпископ Олександр Зан-Фабіян та голова  ГО «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей звернулися до закарпатців із проханням не ставити у домівках неживі ялинки, а посадити деревце у дворі, прикрасити штучну ялинку або ж взагалі відмовитись від такої традиції.

«Вселенська Церква звертається до своїх вірників і людей доброї волі роз’яснюючи справжню суть цього обряду, який ми проводимо для вшанування Самого Ісуса Христа у вірі, правді, чистоті серця, а також в намірах правильно доглядати і берегти створіння – природу, дану Богом людству (адже Різдво Господнє – празник радості всього створіння).І тут слід зазначити, що для прикраси свята використовується зрубане,тобто мертве ялинове (чи ялицеве) дерево. Хіба мертве дерево може символізувати життя?», - йдеться у зверненні єпископів.

Також християн закликають звернути увагу на екологічну кризу, яка «напряму зв’язана з кризою духовності людства».

«За наявності цілеспрямованого вирощування ялинок для забезпечення ними святкування Нового Року і свята Різдва Христового на Україні можливо заснувати величезні за територією розсадники і «зеленгоспи» та забезпечити цим «товаром» чи не всі країни Європи, але для цього потрібно буде використати землі, які можуть бути корисними для інших, більш важливих галузей народного господарства», - переконані єпископи.

Обряд прикрашання ялинки своїм корінням сягає древнього культу вшанування дерев, тому християни могли б відмовитися від цього: «Знаючи, що цей звичай походить з культури інших народів, та й більше того – насаджений нам, християни могли б взагалі відмовитись від цієї традиції», - вважають єпископи.

З минулого року Мукачівське Римсько-Католицьке єпископство відмовилось від прикрашання храмів зрубаними ялинками. Духовенство вважає, що вирощування живих дерев біля храму, або в контейнерах має більшу користь.

Comments
Гість (не перевірено)

Будь яка ялинка,мертва або жива, не має значення. Це все пішло з традицій, які не стосуються християнства. І поклонніння повинно бути чисте. Тому для людини, яка хоче шанувати Бога треба звернути увагу на те, що вони святкують і як, а також важливо знати коріння свят. Та зробити вибір робити те, що засуджує Бог, чи залишатися вірним йому в чистому поклонінні. Скажу більше кому цікаво хай знайде інформацію про те звідки походить Новий рік ы кому вын був присвячений.

чт, 20/12/2012 - 10:21 Постійне посилання
Гість (не перевірено)

С Википедии - Новый год — праздник, отмечаемый многими народами в соответствии с принятым календарём, наступающий в момент перехода с последнего дня года в первый день следующего года. Обычай праздновать Новый год существовал уже в Месопотамии в третьем тысячелетии до нашей эры.
Начало года с 1 января было установлено римским правителем Юлием Цезарем в 46 году до н. э. В Древнем Риме этот день был посвящён Янусу — богу выбора, дверей и всех начал. Месяц январь получил своё название в честь бога Януса, которого изображали с двумя лицами: одно смотрело вперёд, а другое — назад.

чт, 20/12/2012 - 10:23 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.