Новини

Закарпатські експерти вже прогнозують учасників виборів мера Ужгорода

Зважаючи на початок підготовчого етапу до виборів у місцеві органи самоврядування Zaholovok.com.ua  звернувся до закарпатських експертів прокоментувати події та зробити політичний прогноз: про можливі зміни в керівництві регіону та охочих на крісло керівника столиці Закарпаття, які вже налаштувалися поборотись за нього наступного року.

 

Василь Довгош, політолог експерт Закарпатського інформаційного агентства:

-        Не треба бути пророком щоб побачити реалію – після змін керівництва УМНС, УМВС та УСБУ в Закарпатській області в перші березневі тижні можна сміливо очікувати на зміни в прокуратурі області. В першу чергу це пов'язано з тим, що як і інші попередники нинішній прокурор області повністю контрольований одним з місцевих кланів, що зараз в «донецькій» немилості, а тому небажання виконувати накази з Києва змусять піти у відставку нинішнього прокурора області, за ним вперед підуть і деякі керівники районних адміністрацій та мінімум двоє заступників губернатора. Для преси березень буде наповнений подієвістю, а до того ж, зважаючи на релігйність Президента, зміни можна очікувати до 15 березня. Стосовно виборів міського голови, то я особисто на даний момент не можу коментувати цю ситуацію, оскільки вже перебуваю на роботі в штабі одного з реальних кандидатів на цю посаду. Можу сказати лише одне: стовідсотково у реальних кандидатів на дану посаду не вистачає одного – команди.

Наталія Дячун, соціолог експерт лабораторії соціальних досліджень «Панонія»:

-        Наша лабораторія вже восьмий рік моніторить для кількох всеукраїнських соціологічних центрів та лабораторій соціо-політичну ситуацію в регіоні, і підтверджуючи слова Василя Довгоша можу сказати, що зміни вже сталися і громадськість може чекати на весняні зміни в обласній прокуратурі, податковій, КРУ, а також в керівництві мінімально трьох районів, до прикладу Перечинський, Рахівський, В.Березнянський, ну відповідно і одного-двох заступників губернатора. Я особисто прогнозую, що це В.Приходько та І.Качур, після того як висохне президентське чорнило на урядовому папері. Щодо виборів міського голови, то тут вибір великий на всі смаки і розміри, вічний кандидат Ратушняк, активний Чубірко, два Качури (Михайло та Іван), улеслевий Погорєлов, толерантний Приходько, дипломатичний Панов, тихі Сембер, Химинець, Сидор та інші маргінальні кандидати...Можливо долучиться до виборчого процесу як кандидат досить сильна «шахматна» фігура Федір Ващук, але мене цікавить чи поламає всім плани найвпливовіший «сірий кардинал» області Сергій Мошак. Тоді можна сміливо вказувати пальцем-«Нострадамуса» хто стане мером Ужгорода.

Федір Шандор, кандидат соціологічних наук, доцент керівник Карпатського центру полінгових досліджень:

-        Однозначно зміни в обласному істеблішментів наближаються так само, як вибори Президента та вибори до місцевих органів самоврядування, ця традиція змін напередодні виборчих перегонів притаманна була всім українським президентам, тому підтримую висловлену позицію своїх колег по «круглому столу» щодо швидких «березневих тез-змін» у владній вертикалі.  Відповідаючи на друге питання можу назвати, що серед тих прізвищ які названі моїми колегами, є лише кілька, які можуть психологічно вистояти та витримають великі фінансові вкладення у виборчий процес. Я особисто бачу номер один Сергія Мошака та його «лайнбекерів» Володимира Чубірка і Сергія Ратушняка.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.