Сьогодні, 12 вересня, на сесії Закарпатської обласної ради, депутати від «Батьківщини» озвучили запит щодо забезпечення школярів підручниками.
Зокрема, депутат Антон Ліврінц запропонував направити запит Директору департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА М. Кляп, у якому зокрема зазначено:
«Згідно діючого законодавства, а саме: ЗУ «Про загальну середню освіту» та низки підзаконних актів («Порядку забезпечення учнів загальноосвітніх навчальних закладів підручниками та посібниками, затвердженого наказом МОН України, Міністерством фінансів України та Міністерством економіки України» від 24.12.1999 р. № 442/311/155, постанови Кабінету Міністрів України № 1748 «Про першочергові заходи щодо повного забезпечення учнів підручниками та навчальними посібниками» від 16.11.02 тощо) всі школи повинні бути забезпечені підручниками в достатній кількості. Але на території Закарпатської області не всі школярі забезпечені підручниками. Практично всі шкільні підручники є у вільному продажу. Батьки змушені купувати їх за власні кошти, щоб дитина могла повноцінно навчатися, а це суттєво «б’є» по бюджету більшості сімей. Тому вимагаємо згідно чинного законодавства терміново забезпечити всі школи недостаючи підручниками», – повідомляє прес-службі Закарпатської обласної ради.