Новини

Закарпатські депутати нагадали керівництву держави про зобов’язання України щодо мовного питання

Депутати Закарпатської обласної ради у своєму зверненні до Президента Петра Порошенка, Уряду та Міністерства закордонних справ щодо збереження міжнаціональної злагоди і миру в Закарпатській області нагадують, зокрема, про зобов’язання України щодо мов національних меншин.

У зверненні зазначається: «…з лютого 2018 року на розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект № 8046, який подано Кабінетом Міністрів України та передбачає продовження перехідного періоду для імплементації за рекомендацією Венеціанської комісії мовної статті Закону України «Про освіту» до 2023 року.

Водночас 4 жовтня Верховна Рада України у першому читанні проголосувала проект Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

За сферою дії проект Закону регулює порядок функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Проте у законопроекті не враховані зобов'язання, які взяла на себе Україна при ратифікації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, оскільки в ньому не врегульований порядок застосування мов національних меншин в Україні, розвиток, використання і захист яких гарантований з боку держави і закріплений у частині 2 статті 10 та статті 11 Конституції України. При цьому посилання на Закон України «Про права осіб, що належать до національних меншин», в якому мають бути врегульовані питання застосування мов національних меншин, не вирішують вказаної проблеми, оскільки такий закон відсутній у системі національного законодавства. Тому існує ризик, що питання застосування мов національних меншин, у тому числі і угорської мови, в Україні залишаться поза межами правового регулювання».

«Такий стан речей ображає угорців, румунів, словаків та представників інших національностей, які проживають на території Закарпатської області,  і викликає у них тривогу та занепокоєння», – додають депутати у своєму зверненні.  

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.