Закарпатська обласна філармонія готується до органного фестивалю

Закарпатська обласна філармонія готується до органного фестивалю

Лагідна ужгородська осінь традиційно збере в Закарпатській обласній філармонії учасників і палких шанувальників Міжнародного фестивалю органної музики імені Наталії Висіч.

Очікують у концертному залі на ціле сузір’я талановитих виконавців з різних куточків України та зарубіжжя. І вкотре згадуємо імена тих яскравих органістів, з котрими ужгородці познайомилися завдяки цьому творчому форуму – Т.Сєдова, Г.Булибенко, Б.Дем’яненко (м.Київ), Н.Юрійчук (м.Дніпро), В.Білла (м.Чернівці), С.Калінін (м.Харків), О.Удрас (м.Одеса), П.Сухоцький (м.Луцьк), Ю.Буяновайте (Литва), Л.Фошшонг, Т.Агоштон, Б.Соколоі, Ч.Тоші, О.Г.Віраг, М.Ш.Тузеш, Б.Гайноцкі (Угорщина), М.Лебедєва (Росія), Ш.Іляш,Т.Мігалік, Я.Булла, Т.Сівчак, Д.Кабачова, П.Сочуляк, Ф.Бір (Словаччина), К.Ніколаєва (Білорусь), Р.Виграненко, К.Міка (Польща), Т.Штерзік (Німеччина), А.Габерман (Чехія) та ін. Окрім органу на фестивалі звучать також інші музичні інструменти, ансамблі й оркестри, сольний і хоровий спів. Нерідко у фестивальних програмах виконують не лише твори визначних композиторів, а й сучасних європейських і вітчизняних авторів.

Міжнародний фестиваль органної музики діє у Закарпатській обласній філармонії з 2008 року. Його ініціаторкою й натхненницею була солістка-органістка філармонії, заслужена артистка України Наталія Висіч. У 2015 році фестивалю було присвоєно її ім’я. Нині гордістю органної школи Закарпаття є учні Наталії Висіч – Катерина Гажо, Олександра Воротинцева, Маріанна Добра, Леся Гайдук, Тетяна Тіщенко, Катерина Шапран, Андрій Чирський тощо.

Тож запрошують на ХІ Міжнародний фестиваль органної музики імені Наталії Висіч, який відбудеться на головній сцені краю з 19 вересня по 4 жовтня.

У рамках заходу слухачам буде представлено п’ять різноманітних концертних програм за участі музикантів із Ужгорода, Одеси, Києва, Хмельницького, а також Угорщини. Крім органу зі сцени звучатимуть саксофон, флейта, фортепіано, труба, а окремі солісти виступлять у супроводі симфонічного та естрадно-духового оркестрів філармонії.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання