
Як зазначають експерти, з 2014 року в Україні можуть ввести податок на обмін валюти. За висновками фахівців, сума збору від готівкових валютообмінних операцій до Пенсійного фонду може складати 10%. Наразі відповідний законопроект розробляється у Міндоходів. Цю норму пропонують ввести з 1 січня 2014 року.
"У планах дій президента на 2013 рік передбачено захід щодо введення податку на обмін валюти. Там розробники - це Міністерство доходів і зараз вони розробляють цей законопроект і готуються представити його міністерствам і відомствам", – сказав у коментарі Укрінформ директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков .
За його словами, НБУ також бере участь у розробці цього законопроекту. "Подивимося, що буде в результаті через деякий час", - зазначив Новіков.
Як пояснила у коментарі Zaholovok.com.ua начальник Ужгородського відділення філії Акціонерного банку «Південний» Майя Винниченко, поки ніяких конкретних вказівок щодо введення таких норм немає: «Розмови ведуться. Але поки що достеменно нічого не ясно. Обмеження по валюті мають бути введенні для того, щоб зменшити обіг готівки. Це планується і потрохи впроваджується давно. Зараз, якщо буде прийняте рішення про накладення податку, люди будуть змушені обмежувати себе у обмінах валют, тому що нікому не захочеться втрачати власні кошти і платити новий податок».
Однак, як стверджує Майя Винниченко, для пересічних громадян введення податку не буде таким болісним, – більше постраждають ті, хто володіє значними сумами грошей: «Зрозуміло, що, якщо мова йде про обмін 200-300 доларів, то можливе нововведення не буде сильно впливати, однак, якщо говорити про великі суми, то однозначно новий податок не зовсім буде схвалюватися громадянами. Ті, хто володіють значними сумами грошей в іноземній валюті, намагатимуться провести обмін ще восени. Таким чином перестрахуються. Тому на початку впровадження податку, якщо законопроект схвалять, не дасть великих надходжень у банківську систему. До того ж, на рішення про введення нового податку впливатиме ситуація з підписанням чи не підписанням асоціації України з ЄС».
«Так само вже давно обговорюється питання обкладання податком вкладів громадян. Наслідки – непередбачувані. Це також може призвести до того, що люди просто триматимуть гроші вдома і до банку вони не дійдуть. Тому для банківської системи це трохи ризиковано. Вважаю, що валютні обмеження треба було вводити давно. Але робити це потрібно було іншим чином. Є інші важелі впливу», – додає Майя Винниченко.
Нагадаємо, 18 березня Президент Віктор Янукович доручив Кабміну до квітня розробити і подати на розгляд Ради законопроект про введення збору на обов'язкове пенсійне страхування при купівлі валюти суб'єктами господарської діяльності за безготівковий розрахунок.