З початку бойових дій на Донбасі загинуло близько 8 тис людей

Майже вісім тисяч людей втратили свої життя на сході України з середини квітня 2014 року.

Про це йдеться у доповіді моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, представленої сьогодні верховним комісаром ООН з прав людини Зейд Раадом аль-Хусейном, – передає Укрінформ.

"З початку конфлікту на сході України, у середині квітня 2014 року, загалом щонайменше 7,962 людини (в тому числі серед Збройних сил України, цивільних осіб та членів озброєних формувань) було вбито, та щонайменше 17,811 отримали поранення", - йдеться у доповіді.

Комісар наголосив, що обстріли житлових районів "по обидва боки лінії зіткнення призвели до тривожного зростання кількості жертв впродовж останніх трьох місяців".

 У доповіді також задокументовані вбивства, викрадення, катування та жорстоке поводження, сексуальне насильство, примусова працю, вимоги викупу та вимагання грошей на підконтрольних «Донецькій народній республіці» та «Луганській народній республіці» територіях.

"Приблизно три мільйони осіб продовжують проживати на підконтрольній «Донецькій народній республіці» та «Луганській народній республіці» території, позбавлені захисту від порушень та утисків прав людини зі сторони озброєних груп та їх прихильників», - зазначається в доповіді. Сотні осіб, які, як вважається, утримуються озброєними групами наражаються на конкретний ризик катування, жорстокого або поганого поводження", - зазначається у доповіді.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання