Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про договір оренди редакційних приміщень

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО. «Які зміни потрібно внести до типового договору оренди районної ради?» 

На завершальному етапі реформування постає питання переоформлення договору оренди приміщень в яких розміщена редакція. Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» є три умови, які потрібно врахувати при укладенні договору оренди:
– приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років;
– розмір орендної плати, повинен бути такий же, який установлений для бюджетних організацій;
– передача в суборенду приміщень редакцій забороняється.
Виходячі з того, що новостворене підприємство є правонаступником по всім правам та обов’язкам реформованого комунального підприємства, можна не укладати новий договір, а викласти існуючий договір в новій редакції.

Консультації надаються в рамках співпраці між Інститутом розвитку регіональної преси та ГО Тернопільський прес-клуб як частина виконання проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Запитання можна попередньо надсилати за такою електронною адресою – akardynal@ukr.net

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання