Новини

Як вирішити дискримінаційне пенсійне питання щодо переселенців

 Одне з дискримінаційних питань в Україні, це питання пенсійного забезпечення.  Особливо, коли йдеться про переселенців. Пенсія -- це майно людини, яке вона заробила, працюючи упродовж всього життя, і пенсія не залежить до соціальних виплат, які можуть призначатися.

В Україні дискримінували людину, яка працювала все життя, заробляла, робила внески у Пенсійний фонд. Постанова Кабміну №335, прийнята минулого року, тільки погіршила життя людей, які окрім цього постраждали від військового конфлікту. Постановою уряд прив’язав пенсію до статуту ВПО. До 2018 року, якщо переселенці їздили провідати рідних чи перевірити своє житло на Сході і більш, ніж 2 місяці не були на місці, то приносили відповідні документи, у разі невиплати пенсій, вона їм поновлювалася. Але така система діяла тільки до травня 2018 року. Після цього почався колапс. Якщо переселенці залишалися певний час на непідконтрольній території, поновлення виплати пенсії вже не відбувалося. Не було розроблено відповідного порядку виплат. Люди мають заборгованості, які не можуть отримати, тому що держава досі не розробила цей порядок». За словами Анжели Бабкіної, активні пенсіонери подають до суду, але навіть позитивне рішення суду на користь позивачів не гарантує виплати. Крім, того є випадки в Ужгороді, коли пенсіонер не дожив до моменту виконання рішення суду.

Це ті випадки, про які ми знаємо. Є маса інших. Загалом Україна, яка таким чином економить, заборгувала своїм пенсіонерам-переселенцям 62 млрд. грн. Нараз понад 90% тих, хто звертаються, виграють справи. Пенсійний фонд вже сплатив понад 9 млн. судового збору у таких справах. Попри розрахунки, ми забуваємо про людей, де кожна історія- це окрема доля.

  Інна Ільїна,переселенка з Авдіївки, яка вже 5-ий рік живе в Ужгороді виграла справу у Пенсійного фонду, заборгованої виплати так і не отримала.  У травні 2018 р. їй була призупинена виплата через те, що жінка потрапила у списки тих, хто перетинав непідконтрольну територію України і залишався там тривалий час. Так, Інна Ільїна дійсно їздила в Авдіївку, але це українська! (підконтрольна територія). Крім того, жінка на той момент подавала заяву в управління соцзахисту про терміни перебування в Авдіївці, повідомила вона управління і про своє повернення. Але пенсію їй не нарахували. Не отримала гроші жінка і наступного місяця. У пенсійному фонді не розуміють, що Авдіївка. Жінка звернулась до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, їй надали адвоката. Справу у суді виграли, у Пенсійному фонді повідомили, що гроші на рахунку є, але виплатити вони їх не можуть, бо немає відповідної статті про механізм таких виплат.

Наразі по Закарпатській області держава заборгувала пенсіонерам-переселенцям 1 млн.800 тис. грн, з них 350 тис.грн. – за рішенням суду. Наразі пенсіонери-переселенці не планують чекати, коли уряд прийме нарешті особливий порядок виплат заборгованої пенсії, будуть знову позиватися.

Анжела Бабкіна

#ГолосЖінкиМаєСилу

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.