Як голосувало село Берегуйфалу

Cело Берегуйфалу (колись Нове село) з неповними 2000 населення, яке розмістилося у чарівній місцині на межі трьох районів -- Берегівського, Іршавського та Мукачівського, доволі унікальне. Найперше -- своїм географічним розташуванням. Відтак тим, що мешкають у ньому не тільки угорці, українці, але й багато ромів, і воно у "політичному" аспекті створює такий собі міні-"анклав". А ще в ньому голова сільради Людвіг Шютев -- владний старожил, який селом керує шість скликань поспіль, тобто майже чверть століття. Це на Берегівщині рекорд. 

   На цей раз воно входило до в.о. номер 73, який, як відомо, охоплював частини Берегівського, Іршавського районів і всю Виноградівщину. Виборча дільниця 210/007, яку в останній момент від мажоритарника-кандидата в нардепи Євгена Ярини очолила берегівчанка Февронія Сухан (начальниця "Закарпатпошти" часів губернаторства Івана Різака), нараховувала 1440 виборців (бюлетенів для них привезли на 12 більше -- 1452). Голосувати 21 липня з'явилися 678 берегуйфалівчан. Найбільше голосів отримав Ласло Брензович -- 313 (його двійник усього 14), Іван Балога до свого активу "записав" 201 бюлетень, Іван Маргітич від "Слуги народу" здобув у селі 29 голосів (його батьки є уродженцями сусідніх В. Реміт), за Міклоша Ковача голосував 1 виборець, як і за п.п. Лемка, Нодя та Чабруна. Натомість "нульовим" результатом задовільнилися Є. Укачі, Д. Костьо, Н. Онисько, Р. Роман, А. Новіков. Вже згадуваного виноградівця п. Ярину підтримали 4 особи, а переможця перегонів у ВРУ на цьому окрузі В. Поляка 67 чоловік.           

  До речі, 42 бюлетені за "мажоритарщиків" виявилися недійсними, а ось у графі "за партії" -- таких аж 104. Це, очевидно, пов'язано з тим, що тут голосувало багато ромів, з яких чимало слабограмотні. Між іншим, найбільше голосів отримала партія "Слуга народу" --212. Опозиційна "від Бойка" -- 57, політсила од Вілкула -- 140, "Батьківщина" -- 19, "Радикальна партія" (Ляшко) -- 12, "Сила й честь" -- 41, "зелені" -- 24. Інші опинилися дещо нижче. Як розповідає Ф. Сухан, у комісії (разом із головою, заступником і секретарем) працювало 11 осіб, були спостерігачі від КМКС, Брензовича, Балоги та Поляка. Дільницю відвідували також довірені особи кандидатів, зокрема, побувала тут Ільдіка Орос, депутатка облради, яка представляла В. Брензовича. Ось такі вони, вибори до українського парламенту в одному окремо взятому населеному пункті Берегівщини. Він в основному хоча й угорськомовний, але українська політична "строкатість" і багатобарвність відобразилася й тут.                  

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання