Новини

Відтепер ліквідовувати надзвичайні ситуації будуть і бізнесмени

Згідно з новим Положенням про Єдину державну систему цивільного захисту, направлене на підвищення безпеки людей і територій для забезпечення цивільного захисту населення і територій, до ліквідації надзвичайних ситуацій притягуватимуться підприємства незалежно від форми власності.

У зв'язку з набиранням чинності нового Кодексу Цивільного захисту Урядом прийняте нове Положення про Єдину державну систему цивільного захисту, направлене на підвищення безпеки людей і територій. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів України сказав Віце-прем'єр-міністр України, Голова Державної комісії з надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки Олександр Вілкул.

 Віце-прем'єр-міністр назвав ключові нововведення у рамках Єдиної державної системи цивільного захисту. Він наголосив, що відповідно до Положення, для забезпечення цивільного захисту населення і територій, до ліквідації надзвичайних ситуацій притягуватимуться підприємства незалежно від форми власності, а також зазначив, що відтепер у разі виникнення надзвичайних ситуацій будуть створюватися спеціальні комісії та штаби з питань ліквідації їх наслідків.

Окрім того, Вілкул відзначив, що створюються умови для оновлення матеріально-технічної бази Державної служби України з надзвичайних ситуацій, комунальних та інших служб, задіяних у ліквідації надзвичайних ситуацій.

Олександр Вілкул підкреслив, що найважливішою відмінністю оновленої системи цивільного захисту є чіткий розподіл завдань і відповідальності між органами влади і підприємствами. Для цього буде створена трирівнева система захисту населення: на рівні держави, окремого регіону або конкретного підприємства (організації). Координація роботи цієї системи захисту здійснюватиметься Державною комісією техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під керівництвом Олександра Вілкула.

Також Урядом планується модернізація системи централізованого оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій. Зараз воно відбувається через дротяне радіо і систему сирен.

«Ми плануємо розширити ці можливості за допомогою Інтернету, мобільного зв'язку, технічних засобів зв'язку (гучномовців), ЗМІ. Наша мета – повністю охопити населення системами оповіщення», – сказав Віце-прем'єр-міністр.

Причинами актуалізації системи цивільного захисту стало посилення техногенних ризиків та різка зміна клімату. Зокрема в Україні за останні 25 років середньорічна температура повітря піднялася на 2 градуси, а кількість стихійних лих збільшилася удвічі. До того ж стихійні явища часто зачіпають одночасно цілі групи областей України, – повідомляє Управління ДСНС у Закарпатській області.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.