В Ужгородському пресклубі презентували проекти, подані на Громадський бюджет

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проектів, поданих на Громадський бюджет Ужгорода, реалізація яких планується на території Боздоського парку.

Олександр Білак, заступник міського голови зауважив, що конкурс проектів для Бюджету громадської ініціативи в Ужгороді проводиться вже вчетверте

«Під час попередніх періодів ми набиралися досвіду, вивчали позитивні та негативні моменти, - каже Олександр Білак. – з 18 жовтня розпочинається наступний етап голосування за цьогорічні проекти. Чому саме ці проекти, розроблені громадськими організаціями за підтримки КП парку, є важливими? З червня ми розпочали в рамках грантового проекту реалізацію ініціативи, яка має покращити доступність та інфраструктуру Боздоського парку. Зокрема, повинна бути збудована автобусна зупинка біля центральної алеї парку. Окрім того будуть встановлені інформаційні стенди та мапи з даними про парк, лавиці та смітники, проведена підсадка дерев тощо. Вже встановлено безкоштовний доступ до WiFi на двох алеях. Сьогодні ми представляємо три проекти громадських ініціатив, це проект скейт-парку, капітальна реконструкція майданчика та перетворення його в інклюзивну територію, а також облаштування майданчика для вигублювання та дресирування домашніх тварин».

Парк потребує таких ініціатив, переконаний Дмитро Свирид, заступник директора КП «Під замком». «Цього року на Громадський бюджет подаються актуальні проекти, які потребує парк і про які давно йшлося. Кожна організація радилася з нами, як і де має бути, ми всім надали листи, що підтримуємо їхню ініціативу, - каже Дмитро Свирид. – Включно з питаннями балансоутримання надалі цих об’єктів, щоб вони надалі були у належному стані».

Детальніше про проекти розповіли самі ініціатори. Зокрема, Олег Тенкач та Роман Антонов, автори проекту скейт-парку. За словами Олега Тенкача, об’єкт планується побудувати на місці вже існуючої ділянки, яка зараз не функціонує. «Скейт-бординг включено до олімпійських видів спорту, і у 2020 році збірна України з цього виду спорту буде представлена на Олімпіаді, - пояснює доцільній реалізації проекту Олег Тенкач. - У всіх областях України, крім нашої та Чернівецької є облаштовані скейт-парки. Наприклад, у США, це один із найважчих та найпопулярніших видів спорту після американського футболу».

В Ужгороді молодь займається скейтбордингом біля облмуздрамеатру, але звідти їх періодично проганяють. Хлопці власноруч виготовляють спеціальні фігури для трюків, але часто їх нищать. Спеціально відведений під цей вид спорту парк був би корисним з усіх точок зору. Тож автори проекту сподіваються, що Ужгород підтримає реалізацію їхнього задуму.

Андрій Парамонов, автор проекту про інклюзивний майданчик презентував деталі ініціативи. За його словами, пропонується провести ремонт вже існуючої площі на території Боздоського парку, а також закупити додаткове обладнання. «Такий майданчик сприятиме соціалізації дітей, їхній комунікації, а також стане нагодою для дітей відмовитися від ґаджетів на якийсь час», - прокоментував Андрій Парамонов.
Олександр Білак додав, що в місті поки що немає інклюзивних майданчиків, але керівництво сподівається, що незабаром Ужгород матиме цілу мережу таких ігрових територій для дітей.

Проект спорудження спеціального майданчика для вигулювання собак представив його автор Юрій Копинець. Він зауважив, що розвиток громадянського суспільства оцінюється за ставленням до людей з обмеженими можливостями та тварин. «У багатьох містах України культура цих парків на дуже високому рівні. І нам би хотілося, щоб і в Ужгороді з’явилося відведене місце, яке матиме специфічне облаштування, - каже Юрій Копинець. – Ми пропонуємо створити таку територію на певній ділянці Боздоського парку. Це у першу чергу безпека мешканців, а також місце, де можуть проводитися різні конкурси та чемпіонати для собак».

Триватиме голосування за проекти з 18 жовтня до кінця місяця. Автори цікавих ідей закликають ужгородців активно підтримати проекти.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання