В Ужгороді знову активізувалися телефонні шахраї

Шахраї телефонують з прихованого номеру і розповідають страшні історії про близьких, при цьому, нав'язливо пропонують допомогу, за яку потрібно терміново заплатити.

Вчора до Ужгородського міськвідділу міліції надійшли два звернення громадян, які постраждали від таких пройдисвітів.

В першому випадку зловмисник зателефонував 51-річній жительці Сумської області з прихованого номера телефону. У телефонній розмові шахрай повідомив, що у сина потерпілої проблеми, а для їх вирішення потрібно переказати гроші на картковий рахунок, номер якого повідомив пройдисвіт. При цьому наполягав, що у жынки мало часу, та щоб вона про це нікому нічого не казала.

Потерпіла зробила все те, що вимагав у неї зловмисник – поспіхом зібрала всі свої заощадження в сумі 15 000 гривень та перерахувала їх через термінал одного з банків. А коли повернулася додому та побачила сина. З’ясувалося, що син потерпілої навіть з дому не виходив, у нього усе в порядку, і ніяких проблем він немає. Тоді потерпіла звернулася за допомогою до міліції.

Другою жертвою «телефонного» шахрая стала 34-річна ужгородка. Вже при розмові з правоохоронцями потерпіла розповіла, що 14 жовтня цього року, обідньої пори з номеру одного з мобільних операторів на їй мобільний телефон, зателефонував невідомий чоловік, який назвався працівником слідства. Про те, якої саме структури не вказав. При розмові з жінкою незнайомець повідомив, що її син потрапив в біду, а для непритягнення його до кримінальної відповідальності негайно потрібно перерахувати 10 000 гривень на вказаний ним номер рахунку.

 Як і в першому випадку, потерпіла не перевірила отриману від пройдисвіта інформацію, а відразу зібрала заощадження і через найближче відділення банку перерахувала гроші на рахунок, якій повідомив шахрай в телефонній розмові. Лише після того, як виконала вимоги зловмисника, вона здогадалася зателефонувати синові. Він був здивований розповіддю схвильованої матері та повідомив, що у нього усе в порядку, і ніяких проблем він немає. Тоді ужгородка звернулася за допомогою до міліції. Особа зловмисника встановлюється,

 Міліціонери вкотре просять не реагувати на подібні дзвінки від сторонніх осіб та не довіряти інформації, отриманій від незнайомців по мобільному телефону, та звертайте увагу на номер, з якого вам телефонують.

Ужгородські міліціонери радять у подібних випадках телефонувати за номером 102 і діяти відповідно до інструкцій оперативного чергового. А також негайно зв’язатися  зі своїми рідними та поцікавитися, де вони перебувають.  

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання