В Ужгороді вперше відбудеться Чемпіонат України з довгих нардів

В Ужгороді вперше відбудеться Чемпіонат України з довгих нардів

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головна тема -- проведення вперше в центрі Ужгорода Чемпіонату України з довгих нардів. Організатори запрошують усіх бажаючих взяти участь у турнірі, який відбудеться за ініціативи Всеукраїнської федерації нард та Федерації нард Закарпаття. Підтримують чемпіонат готельно-ресторанний комплекс “Кілікія”, Союз вірмен України, Товариство вірменської культури Закарпаття “Арарат”.

Федір Шандор, туризмознавець, нагадав, що наприкінці травня в Ужгороді відбувся . перший Закарпатський турнір з нард  “Аль-Ідрісі”. «Відтак ми продовжили кроки, щоб вийти на національний рівень, - каже Федір Шандор. --  Для цього за міжнародними нормативами ми повинні провестиЧемпіонат. Весняний турнір пройшов на високому рівні, були і несподіванки. Зокрема, у топ-5-ку нардистів потрапила жінка, багато професійних гравців були здивовані, зазвичай у цю гру грають чоловіки. І от 14-15 вересня у центрі Ужгорода, на площі Петефі відбудеться Чемпіонат України з довгих нардів. Плануємо також міжнародний чемпіонат у 2020 році».

За словами Федора Шандора, чемпіоном світу з нард є харків’янин, але він представляє себе особисто, а не країну. Завдання закарпатських організаторів—вивести Україну на достойний рівень представництва у нардах та відновити добре ім’я цієї гри, яке за часів СРСР було спаплюжене. А також підготувати сертифікованих суддів, що до цього часу було проблематично.  «У третині областей України грають в нарди, це суттєва кількість гравців і дає поштовх до відродження стародавньої інтелектуальної гри»,- додав Федір Шандор.

Арсен Мелкумян, голова Федерації нард Закарпаття, організатор турніру, радий, що багато закарпатців, а тепер і українців цікавляться грою. Після проведення першого турніру було чимало звернень у Федерацію. « 14-15 вересня ми маємо змогу змагатися і бути кращими. Дуже багато учасників приїдуть, зокрема, з Києва, Одеси, Рівного, Полтави, усіх районів Закарпаття (поки що немає заявок тільки з Рахова),- коментує Арсен Мелкумян.

Артур Галстян, суддя чемпіонату судитиме ігри вже вдруге. Каже, є потреба у суддях, які не тільки знають гру і мають витримку (нарди- дуже емоційна гра), але мали б національний статус. «Дякую, що довірили судити гру. Ми готові розвиватися і йти вперед,- додав Артур Галстян.

На Чемпіонат зареєструвалося вже 50 гравців. Реєстрація триває, також можна буде зареєструватися у перший день Чемпіонату о 10.00

Призовий фонд Чемпіонату суттєвий: 1 місце - 25 тис. грн., 2 місце - 15 тис. і 3 місце - 10 тис. грн.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання