В Ужгороді визначили переможців першої премії імені Петра Скунця

В Ужгороді визначили переможців першої премії імені Петра Скунця

Про це інформують в Ужгородській міськраді. Рішення ще мають погодити депутати.

Сьогодні члени конкурсної комісії з присвоєння міської премії імені Петра Скунця - голова комісії Олександр Білак, літературознавець, донька Петра Скунця Наталія Скунць, начальник управління у справах культури спорту, сім’ї та молоді міськради Ольга Василиндра, директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка Олена Канюка, доцент, проректор Закарпатської академії мистецтв, кандидат філологічних наук, літературознавець Наталія Ребрик, доцент, декан факультету іноземної філології УжНУ, кандидат філологічних наук Михайло Рошко - зібралися, щоб визначити переможців.

До участі у першому конкурсі, прийом робіт на який закінчився 1 липня, допустили 4 книги - по дві у номінаціях "краєзнавство" та "література". У номінації «краєзнавство» це монографія професора Ужгородського національного університету Михайла Тиводара «Етнографія Закарпаття» та дослідження музичної культури краю Віктора Шостака «Тисячолітнє дерево», у номінації «література» - поезія Михайла Ряшка «Милосердя» та збірка Олександра Гавроша «Сім п’єс про любов до Батьківщини».

Після тривалих обговорень та дискусій вирішили, що у номінації "література" цього року нагороду не вручатимуть. Комісія рекомендуватиме винести на розгляд сесії Ужгородської міської ради проект рішення про присвоєння премії імені Скунця лише у номінації "краєзнавство" обом претендентам - Михайлу Тиводару та Віктору Шостаку.

Як ми вже повідомляли, премія заснована Ужгородською міською радою у 2016 році, є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори та краєзнавці. Цього року на День Ужгорода вперше вручать нагороди переможцям премії. Грошовий розмір відзнаки – 10 тисяч гривень у номінації. Лауреатом премії імені Петра Скунця можна стати лише один раз.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання