Новини

В Ужгороді відзначать День боротьби із захворюванням на рак молочної залози

У понеділок, 20 жовтня, о 12.00 в обласному клінічному онкологічному диспансері (Ужгород, вул.Бродлаковича, 2) відбудеться прес-конференція присвячена Всеукраїнському Дню боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози встановлений в Україні «…з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми…» згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози» від 17 січня 2005 р. № 42/2005.  

Лікарі називають молочні залози жінки "органом-мішенню", бо будь-які гормональні порушення в жіночому організмі позначаються насамперед на здоров`ї цього органу. Особливо шкідливі для грудей стреси, жирна та калорійна їжа, травми молочних залоз.

Згідно зі статистикою, рак грудей займає перше місце серед онкологічних захворювань серед жіночого населення в Україні і в світі.

Щорічно у світі діагностується близько мільйона нових випадків захворювання на рак молочної залози, 600 тисяч жінок щороку гинуть від цієї хвороби. За даними ВООЗ, вік 30% жінок, які померли від раку грудей, становив менше 45 років.

ДОВІДКОВО:

Загальна інформація:

Найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок - рак молочної залози. Щорічно його діагностують у 180 000 пацієнток у Європі, 130 000 - в США, 16 000 - в Україні. Кожні 35-37 хвилин в Україні виявляється новий випадок захворювання на рак молочної залози і щогодини помирає жінка від даної патології. Рівень захворюваності за останні 40 років збільшився більш ніж утричі.

Основними факторами в розвитку раку молочної залози є несприятлива екологія навколишнього середовища, спадковість у плані онкології, кількість пологів і абортів, кількість оперативних втручань на молочній залозі, гормональні порушення. Не можна забувати і про доброякісних процесах в молочній залозі.

Рак молочної залози розрізняється по вигляду тканини, в якій розвивається пухлинний процес, ступенем його розповсюдження. Ракові клітини можуть утворюватися в залозистої тканини, в молочних протоках, жирової і сполучної тканини. Раковий процес у різних тканинах молочної залози прогресує по-різному. Деякі пухлини розростаються повільно і поширюються по організму (метастазують), тільки після того, як стануть великого розміру. Інші пухлини більш агресивні, ростуть і метастазують за короткий термін. Проте один і той же вид ракової пухлини може по-різному прогресувати у різних жінок.
 
Симптоми:

• Ущільнення або припухлість в області грудей, яка не зникає з менструацією.
• Ущільнення або припухлість, яка може бути розміром з горошину.
• Зміна в розмірі, формі або контурі грудей.
• Криваві або світлі рідкі виділення із сосків.
• Зміна у зовнішньому вигляді шкіри на грудях або соску (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення).
• Почервоніння шкіри на грудях або соску.
• каменеподібний ущільнення в грудях.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.