Новини

В Ужгороді відкрили перший еко-смітник в місті

Незвичайну станцію сортування і збору сміття відкрили у історичній частині Ужгорода. На вулиці Фединця три роки тому постав новий об’єкт – провулок «Гірчичне зерно». За збігом обставин – зовсім поруч із міським майданчиком для збору побутових віжходів. Себто – смітником.

Три роки поспіль малоприємне сусідство «муляло» як імідж «зерна», так і очі городян. Зрештою, команда «Гірчичного зерна», яка називає свій провулок не тільки місцем сімейного відпочинку, але й суспільним проектом, закумулювала кошти, згенерувала ідею і вирішила дещо вдіяти із смітником, про який місто, здавалося, забуло.

Цієї весни ініціативна група, що опікується провулком та подіями у ньому (час від часу там відбуваються міські атракції), оголосила конкурс на кращий проект реконструкції смітника. У конкурсі, який пройшов у соціальній мережі фейсбук серед прихильників провулку, взяли участь близько десятка ужгородців. У підсумку було відібрано дві ідеї. Їхні автори – Сергій Дубовець та Ярина Денисюк. Переможцям вручили грошовий приз, запросили майстрів і протягом місяця перетворили смітник на «Чудо-екосмітник №1». Саме так називають його автори ідеї.

За  їхніми словами, призначення об’єкту – зберегти у чистоті історичний центр нашого міста. Місія ж – вселити ужгородцям віру, що спільними їхніми зусиллями все їхнє місто може бути перетворене на квітучий сад. Утім, зізнаються у «Гірчичному зерні», їхня команда була б дуже рада, якби цей проект став прикладом, який стали б наслідувати успішні ужгородці, яким небайдужа доля міста.

Окрім перебудування самого смітника, тут влаштували сортувальну станцію для пластику, скла, картону та батарейок. Було наново вимощено бруківку, влаштовано зливову ринву, освітлення. Фірма АВЕ, яка опікується сміттям у місті, допомогла новенькими контейнерами.

У вівторок оновлений об’єкт, який вже і не назвеш просто смітником, було відкрито. На відкриття деякі з ентузіастів еко-руху принесли із собою зібране вдома сміття і тут-таки розсортували його у окремі контейнери. Звідси відсортована вторсировина потраплятиме у пункти її прийому, а відтак – на переробку.

Так комерційний проект своїм коштом взяв під опіку муніципальний об’єкт, до якого містові не було діла. Свідчення цьому – сусідній смітник біля базару, до якого менше ніж 100 метрів. Він – розкиданий, під відкритим небом.

Художнє оформлення смітника виконали ужгородські художники Мар’ян Стегура та Ксенія Артишок. Працювали – за ідею. Просто вирішили долучитися до творення чистоти і порядку у рідному місті.

Більше фото з відкриття дивіться у розділі «Фоторепортаж»

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.