
Закарпатців та гостей краю запрошують на ECO FILM FESTIVAL. Подія відбудеться 1-3 серпня в атмосферному музеї архітектури та побуту "Старе село" в гірській Колочаві, що на Хустщині. Організатори — громадська ініціатива "ЧИСТО.ДЕ". Під час фестивалю покажуть 11 кінострічок з різних куточків світу, а також на учасників чекають, рефлексії та обговорення, лекції на еко і кіно тематику, мистецькі перформанси, колоритна музика місцевих громад та спів від Vivienne Mort.
Фестиваль відбудеться у Тереблянській долині та заказнику «Берег Закарпатського Моря»: огрганізатори та вололонтери розраховують, що розвиток місцевих гірських громад сприятиме екологічній свідомості та збереженню карпатської природи.

"Наша мрія про переродження сміттєсховища, в осередок культурної та екологічної просвіти, потихеньку справджується. Колись з Романом ми саме так собі намріяли, потрапивши на Берег Закарпатського Моря вперше. Мрії не здійснюються, їх здійснюють! Радію, що команда CHYSTO.DE?! об‘єднує таку кількість свідомих і дивовижних людей, митців, режисерів, … Просто продовжуємо. Крок за кроком, аби реальні зміни в серцях людей і в довкіллі відбулися” — ділиться співзасновниця ініціативи Олена Жук.
Одним із таких творчих гостей цьогоріч буде Ів Магат — французько-швейцарський журналіст, кінорежисер, автор фільму "А якщо льодовики не повернуться...". Стрічка про "льодовики — перші жертви глобальної зміни клімату" насправді зачіпає ще дуже багато питань: історію, географію, традиції, раціональність, з якою люди обирають розвиток свого регіону.
"...Ця історія символізує наші дії, наші помилки і нагальну потребу змінити наше ставлення до планети, поки не стало занадто пізно," — пояснює Ів Магат.

Команда ініціативи підібрала стрічки таким чином, щоб і обізнаним гостям, і тим, хто тільки замислюється над екологічною свідомістю, було однаково цікаво і цінно.
"Цього року до участі в ECO FILM FESTIVAL by CHYSTO.DE?! ми отримали 184 заявки від режисерів з 42-х країн світу. Переглядаючи їх, ми дізнаємося дуже багато про екологічні проблеми цих країн. І я радий, що митці говорять про проблеми через кіно, таким чином вони роблять свій вклад і пришвидшують можливість їх рішення.
З України ми отримали 6 заявок. Це мало. Хочеться, аби природоохоронного документального кіно в Україні ставало більше. Тому підтримка режисерів премією ім. Романа Жука і навчання, тих, хто на неї подається — це наш внесок в розвиток такого кіно. Дві роботи режисерів Сергія Носенка та Євгенія Ткача, які ініціатива підтримала минулоріч, ми переглянемо у фінальний, 3-й день фестивалю. Щиро рекомендую до перегляду!" — зазначає куратор кіно напрямку режисер Роман Островський.

11 кінострічок з різних куточків світу, рефлексії та обговорення, лекції на еко і кіно тематику, мистецькі перформанси, колоритна музика місцевих громад та спів для душі від Vivienne Mort — все це буде на головній сцені події.
Організатори запевняють, що кожен гість фестивалю знайде тут щось для себе. Для дітей та дорослих проведуть різні майстерки з фото та відеозйомок, переродження старих речей, свічкарства, виготовлення традиційних масок. У дитячій зоні збалансовано спокійні атракції, такі як плетіння ловців снів, виготовлення прикрас-сувенірів з глини, з більш активними іграми. До прикладу, в п'ятницю діти побудуть справжню переправу з гірськими рятувальниками, гаситимуть пожежу та вчитимуться розмінуванню з працівниками ДСНС.
Затишне перебування з цікавою книгою забезпечить книголюбам Зона Чисто.Читання. Ідеєю буккросингу волонтери планують ще більше надихнути своїх гостей комунікувати, знайомитися, ділитися тим, що цікаво, і закохувати чи захоплювати цим інших.

Цінителям краси, домашнього затишку та свідомого вибору точно захочеться зануритися в зону Чисто.Краму. Запрошені крафтярі не тільки представлять свою продукцію, а й ділитимуться власним досвідом та особливими історіями.
Атмосферне споглядання особливого зорепаду вже є не лише традицією родини засновників CHYSTO.DE?! і екопікніків, а й фестивалю. Тому суботня ніч стане однією з найяскравіших згадок вашого літа. Ретельно продумовуйте бажання!
"Створювати традиції, берегти пам'ять загиблих, множити культуру, викорінюючи безкультур'я — це те, що є фундаментом нашої події. І ми вдячні всім від партнерів, друзів до гостей, хто розділяє з нами ці цінності і готовий ширити їх Україною. Особлива вдячність нашому головному спонсору — міжнародній благодійній організації Nova Ukraine, бо ви навіть не уявляєте скільки сил треба витратити, щоб знайти підтримку, волонтерячи 5-й рік поспіль. Підтримуйте ті проєкти, яким довіряєте, не словом, а ділом, аби вдихнути в них віру. Але все ж пам'ятаймо, що збройні сили України були і лишаються на першому місці," — коментує подію співзасновниця Олена Жук.

З детальним розкладом події можна ознайомитись на сайті фестивалю чи на сторінках їхніх соцмереж. Організатори зазначають, що квиток діє всі три дні. На сайті фестивалю є контакти садиб, де ви можете зупинитися, та перелік цікавих місць в Колочаві та поблизу, які рекомендують відвідати.
Як писав zaholovok.com.ua, торік у серпні в гірському селі Колочава, відбувся перший ECO FILM FESTIVAL – фестиваль екології та кіно, який мріяв організувати засновник ініціативи CHYSTO.DE?! Роман Жук, який навесні 2022 року загинув на фронті, захищаючи Україну. Під час фестивалю команда організаторів оголосила про започаткування кінопремії імені Романа Жука та дала старт прийому заявок на конкурс проєктів відеоробіт на природоохоронну тематику у двох категоріях – короткометражний документальний фільм та соціальна реклама.