Новини

В Ужгороді сьогодні покажуть фільми «Безголосся» і «Вовки на кордонах»

Сьогодні, 9  жовтня, у рамках Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю відбудеться показ двох фільмів – короткометражки «Безголосся» (Україна) та повнометражного фільму «Вовки на кордонах» (Чехія). Після обох показів передбачене обговорення стрічок із творчими командами, які працювали над створенням фільмів.


Покази відбудуться у ляльковому театрі «Бавка» (пл. Театральна, 8). Вхід вільний.

О 19:00 – документальний короткометражний фільм «Безголосся». Режисерки Анна Малахова та Анна Дорожко, м. Львів.

Про фільм: «Безголосся» – це результат польових досліджень історії Голокосту в містечку Турка на Львівщині.
Перед Другою світовою війною євреї були найбільшою етнічною групою у містечку. Нині тут не проживає жодного єврея. Це оповіді безпосередніх очевидців Голокосту і тих, хто чув про ті події від старших родичів. Це переплетення минулого і сучасного. Голосів і тиші.
Ми вболіваємо, аби стрічка стала приводом для публічного обговорення неєврейської пам’яті про Голокост та загалом про становище єврейської спадщини в Україні.
Документальний фільм створений ГО "Після тиші" спільно з Wanna production у межах проєкту Erinnerung bewahren - Захистимо пам’ять Фонду “Меморіал убитим євреям Європи” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

О 20:00 – документальний повнометражний фільм «Вовки на кордонах» (Wolves at the Borders). Режисер Мартін Пав (Чехія, 2020).

фільм

Про фільм: На думку Мартіна, його досвід режисури художньої літератури дає йому велику перевагу - він робить акцент на сильних історіях, наповнених емоціями, а також на потужній аудіовізуальній презентації. Його дебютний фільм «Голосуй за Кібера» отримав приз глядацьких симпатій на IDFF Ji.hlava у 2018 році. Зараз Мартін навчається на здобуття докторського ступеня в Інституті міжнародних відносин, де присвячує свою роботу постколоніальній ідентичності нетрях та міст у країнах належить до глобального півдня планети. Питання зіткнення культур та їх взаємного впливу є однією з основних тем, які Мартін звертає у своїй роботі.

Минуло більше двохсот років з тих пір, як останній вовк був убитий на Броумовщині, але цього року вовки починають повертатись в сільську місцевість в Чехії.

Громадськість розділена – з одного боку є фермери та мешканці, які відчувають загрозу і хочуть знову позбутися вовків. З іншого боку – люди, які вітають їх як природного хижака, необхідного для відновлення природного балансу – позиція, яка означала б відмовитися від певного контролю над навколишнім середовищем та змінити мислення щодо безпеки та власності людини.

Програма Карпатського гірського кінофестивалю ТУТ.  За подіями кінофестивалю можна стежити на офіційній сторінці фесту у Facebook.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.