Новини

В Ужгороді проведи семінар для батьків дітей-аутистів

Чим люди з аутизмом відрізняються від звичайних, як реагувати та допомагати їм адаптуватися до навколишніх обставин, розповіла в Ужгороді Консул провідної європейської асоціації «Аутизм Європа», мама дитини з аутизмом Інна Сергієнко. Семінар, у першу чергу, був розрахований на батьків дітей-аутистів та фахівців, які працюють з такими дітьми, - повідомляє прес-служба ГО "Щасливі діти". 

Думаючи, що дитина з аутизмом не розуміє чи не знає чогось, батьки створюють навколо неї таке середовище, наче вона не може – починають все робити замість дитини. Хоч це займає чимало часу і зусиль, але батькам особливих діток потрібно давати можливість дитині діяти самостійно. Батьки повинні вселяти в дитину віру в те, що їй все під силу”, – таким підходом ділилася з присутніми Інна Сергієнко.

На семінар прийшло понад 170 осіб, хоча спочатку очікувалася набагато менша аудиторія. Це свідчить про актуальність питання для Закарпаття, – зазначили організатори семінару в Ужгороді, представники ГО “Щасливі діти”.

«Цей семінар згуртував батьків та спеціалістів. Вони зрозуміли, що лише в їхніх силах реалізувати ті можливості, які ми як Фонд намагаємося забезпечити на державному рівні, – наголосила Лариса Рибченко, директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім». 

Під час семінару батьки дітей з аутизмом та інші присутні підписали звернення до представників обласної влади з тим, щоб на Закарпатті був сворений відповідний центр. «Питання створення обласного інклюзивного ресурсного центру розвитку дітей-аутистів – більш ніж на часі. Тим паче, що обласна цільова програма «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей та дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016-2020 роки» була прийнята депутатами майже рік тому, у березні 2016 року. Наразі дуже сподіваємося на те, що буде виділено необхідне для облаштування центру приміщення, і роботи все ж розпочнуться», – зазначила керівник громадської організації “Щасливі діти” Ольга Павлова.

На необхідності створення такого центру наголосила і психолог Катерина Балега, координатор проектів в ГО “Комітет медичної допомоги в Закарпатті”. Катерина Балега працює з дітьми з розладами аутистичного спектру впродовж 7 років. Вона відзначила, що такий центр забезпечить своєчасне втручання, адже діагностика та терапія – це основа основ. “Ми можемо якомога краще розвивати дітей, і вони будуть високофунціональними. А якщо нічого не робити, то в майбутньому на плечі держави і суспільства ляжуть серйозні проблеми”, – сказала вона.

Я неймовірно рада, що потрапила на цей захід. Моїй донечці – 8 років, а діагноз був встановлений лише 2 роки тому. Це дуже ускладнило процес реабілітації. Ми уже пройшли довгий і важкий шлях. На щастя, маємо перші позитивні результати. Але моя дитина не може навчатися у звичайній школі. Тому я, як і присутні тут батьки, обома руками за те, аби центр був створений. А ще я дуже хотіла б, щоб подібні заходи, як цей семінар, відбувалися частіше. Тому що я знайшла відповіді на величезну купу питань. За цей день я знайшла кілька ключиків до своєї особливої дитини. А це, повірте, дуже важливо”, – поділилася своїми враженнями від заходу Олена з Ужгорода. 

Семінар в Ужгороді – тридцять перший в регіональному турі Консула «Аутизм Європа» Інни Сергієнко, яка отримала міжнародну нагороду від INAP +2014 (Naturally Autistic People Awards) в номінації Community Mentor (Наставник співтовариства).

Аутизм – розлад, що виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування. Поширеність розладів аутистичного спектру становить 1 на 88 осіб, причому у хлопчиків подібні стани відзначаються приблизно в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти в отриманні навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.